Gdzie mogą być stosowane filtry patronowe?

Tego typu filtry mogą używane do oczyszczania powietrza z suchych pyłów. W zależności od ich wymiarów i użytych materiałów tego typu filtry możemy rozdzielić na wiele wariantów.

filtry patronowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój dziecka, kolekcja mebli Filo

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Filtry patronowe są doskonałą alternatywą dla workowych filtrów. Tak jak workowe filtry, zmniejszają emisję lotnych pyłów do atmosfery i posiadają duży skutek na wdychane przez ludzi powietrze. W porównaniu do filtrów workowych filtry patronowe charakteryzują się dużą powierzchnią filtracji przy zachowaniu niższej wielkości narzędzia. Są one przeznaczone do oddzielania lekkich pyłów, które są wytwarzane podczas obrabiania materiałów sztucznych albo metali. Mogą mieć również zastosowanie w przemyśle spożywczym do odpylania farb proszkowych czy też pyłów śrutowych. Są wymienne wkłady filtracyjne, jakie mają wypełnienie w formie materiału plisowanego. Surowcem filtracyjnym w tych filtrach jest przeważnie poliester, ale używane są również plisy metaaramidowe czy teflonowe.
rzeczy
Zanieczyszczone powietrze w trakcie pracy filtra jest kierowane za pomocą wentylatora do komory filtracyjnej, aby po jego oczyszczeniu i separacji pyłów, mogło zostać przekazane do atmosfery. Doskonale sprawdzają się w miejscach, w jakich jest konieczne uwzględnienie dużej filtracyjnej powierzchni, przy niedużym stężeniu pyłu. zastosowanie znajdują w instalacjach, które przeznaczone są do odpylania powietrza z suchych pyłów. Filtry patronowe są produkowane w 9 wielkościach i jako filtry z pojemnikami pyłu, z dozownikami celkowymi i z przenośnikami ślimakowymi. regeneracja kół poliuretanowych patronów ma miejsce pojedynczymi rzędami bez wyłączenia filtra z pracy. Dużym atutem filtrów patronowych są nieduże wymiary w porównaniu do filtrów z workami.

Przy dobrym doborze, filtry patronowe cechują się relatywnie dużą efektywnością odpylania. Pozwala to na wrócenie przefiltrowanego powietrza na hale wytwórcze w niedalekich odległościach od źródeł emisji.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,