Jak wyekwipować toaletę? Sprawy, o jakich trzeba pamiętać

Toaleta jest niezwykle ważnym wnętrzem w każdym domku, aczkolwiek czasami niedocenianym. Praktycznie wyekwipowana będzie nam nie wyłącznie służyć, lecz stanie się też źródłem odpoczynku.
Nieprzemijający problem wanna czy też prysznic, częstokroć rozsądza metraż naszej toalety.

gresy

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com
Przy niedużej powierzchni natrysk jest idealnym podejściem. Upierając się przy wannie wyłącznie stracimy drogocenne miejsce, natomiast i tak nie będziemy w stanie zmieścić na tyle wielkiej wanny, o której niechybnie marzymy. Gdy miejsce nie jest ograniczeniem mamy o wiele większą dowolność. Należy rozważyć też połączenie wanny z prysznicem. To opcja optymalna, jaka zaspokoi pragnienia wszystkich lokatorów.
W umywalni stosowne ogrzewanie jest rzeczą bardzo istotną, w szczególności jeżeli w mieszkaniu są malutkie dzieci. Klasyczne żeberkowe grzejniki się w tym wnętrzu nie sprawdzają. Najlepiej wybierać spośród tych umyślnie dedykowanych do toalet. Toaleta to wnętrze, w którym, ponadprzeciętną uwagę warto kierować na ochronę podłóg. Gresy są najbardziej praktycznym podejściem – wilgotność im nie straszna oraz są proste do mycia. Możemy jednak wybrać inne alternatywy, przykładowo beton (zobacz: tynk betonowy dekoracyjny) lub jego imitację bądź, jeśli one zdają się nam zanadto zimne, barwną tapetę. Warto jednakże pamiętać, iż nie wszelkie typy drewna są stosowne do toalety. Trzeba wybrać takie, jakie nie wchłaniają wilgotności.

Najlepsza będzie tapeta winylowa, która doskonale się sprawdzi w pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci. Jednakże w punktach najbardziej narażonych na kontakt z wilgotnością, jak na przykład naokoło wanny, idealne są płytki ceramiczne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,