Jaki osadnik dobrze wybrać do niewielkiej oczyszczalni ścieków?

Budując własny dom powinniśmy brać pod uwagę także oczyszczanie nieczystości, jakie moglibyśmy wykonywać w swoim zakresie.
Do niewielkiej oczyszczalni nieczystości, można użyć osadnik jednokomorowy, który może w środku posiadać 1 albo dwa przewężenia.

Można by też użyć osadniki dwukomorowe. Jeśli w osadniku nie zamontujemy filtra, w takiej sytuacji trzeba zainstalować go tuż za zbiornikiem. Osadnik powinien pomieścić ścieki, które powstały w domu podczas około 3 dni. Jeśli dobrze zamontujemy osadnik gnilny, wtedy nastąpi częściowe oczyszczenie ścieków, w którym nastąpi zmniejszenie zawiesiny o 60%. Także obniży się ilość tłuszczów o 80%.

Nie wahaj się! Jeżeli zainteresowały Cię przytoczone wiadomości, to na pewno bieżąca publikacja na ten temat również Cię skusi. Przejrzyj opis o tym zagadnieniu.

Nie zmniejszy się jednak nasycenie chorobotwórczych bakterii.

osadnik

Autor: Atlantic Groupe,
Źródło: Atlantic Groupe,
Żeby osadnik działał długo, w takiej sytuacji raz na rok albo raz na dwa lata należy usuwać z osadnika nagromadzony osad i wywieść go wozem asenizacyjnym. Należy mieć w pamięci, aby pozostawić nieco osadu na dnie pojemnika. Dzięki zostawionemu osadowi szybciej będzie uruchomiony proces fermentacji utworzonego na nowo osadu. Żeby zintensyfikować proces fermentacji, można by zastosować tzw. bioaktywatory. Przez wykorzystanie bioaktywatorów możemy również poprawić jakość oczyszczonych nieczystości. Używając je, w mniejszym stopniu będziemy odczuwać nieprzyjemne zapachy z osadnika. Także wolniej będzie narastała warstwa osadu na dnie osadnika, ponieważ jest on w takiej sytuacji bardziej rozłożony. Osadnik powinien być wykonany z trwałego surowca, odpornego na rdzę oraz mieszanki agresywne, które są zawarte w ściekach. Osadnik powinien być także szczelny, aby ścieki nie dostały się do gruntu.

Obecnie najpopularniejsze są zbiorniki z tworzyw sztucznych albo żywic poliestrowych, które wzbogacone są szklanym włóknem. To lekkie zbiorniki i bez trudu można by je transportować a także zamontować.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,