Powtórne używanie deszczówki jest świetne dla przyrody oraz korzystne dla naszego portfela

Coraz więcej gmin, ale także właścicieli prywatnych posesji, decyduje się na przemyślane wykorzystywanie wody deszczowej.
Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że trzeba oszczędzać wodę.

rozsączanie

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Dlatego tak modne jest obecnie rozsączanie wody deszczowej. W tym celu niezbędny jest montaż rur oraz skrzynek.

Znajdujące się tutaj uwagi z witryny (https://www.schweitzerpolska.pl/) to cenne źródło informacji – na pewno Cię zainteresuje, gdyż tyczy się problematyki poruszonej w tym materiale.

Wygląda to tak, że deszczówka, która spływa rynnami dla przykładu z dachu albo tarasu, nie będzie odpływała do kanalizacji ściekowej, a rozprowadzana jest przy zastosowaniu powyższych przyrządów. Dzięki licznym dziurkom w skrzynkach woda bardzo powoli wnika w ziemię, co wydaje się być bardzo dobre dla kwiatów oraz drzew, które mamy w swoim ogródku. Nie pomagają im silne ulewy, ale częste i delikatne nawadnianie jest dla nich najlepsze. Zbiorniki mogą być montowane pod podjazdami albo najnormalniej w świecie w ogrodzie. To, na jakiej głębokości trzeba je zakopać, na pewno podpowiedzą nam specjaliści, którzy będą montować cały układ rozsączający. Najlepiej jednakże montować go na gruntach przepuszczalnych. Tam, gdzie mamy grunt bardziej spoisty (na przykład glina) korzystniej będzie postawić na zbiorniki retencyjne. Fakt, zakładanie zbiorników pociąga za sobą jakieś koszta, ale szybko się nam one zwrócą, ponieważ praktycznie przestaniemy korzystać z wody ogrodowej, którą do tej pory podlewaliśmy ogródek.

Po pewnym okresie nakład finansowy do nas zwróci i pewnie będziemy z tego powodu bardzo usatysfakcjonowani. Tym bardziej że będzie to projekt na długi okres czasu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,