Ładne części ozdoby w sam raz do ożywienia ogródka

Ogród to nasz prywatny pomniejszony kawałek przyrody. Jeżeli dążymy do utworzenia w nim namiastki zdrowego krajobrazu, z pewnością znajdziemy zakątek na kompozycje z kruszywa.

Na małej działce miejskiej można urządzić obok domu miły mały ogród. Zanim zabierzemy się do projektowania, musimy wziąć pod uwagę każdy szczegół. W miejskim ogrodzie niezwykle ważne jest stworzenie iluzji przestrzeni, ale też zakup właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o okrągłych kształtach, ukształtowany przez tarcie i uderzania się o siebie w korytach rzek.

ogródek

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego biaława barwa ma wszechstronne zastosowanie w urządzaniu ogrodów, bardzo często używany do budowy oczek wodnych, skalniaków, dekorowania skwerów, zieleńców, kwietników, ścieżek naokoło budynku. Dobrze dobrane i zastosowane otoczaki białe pozwolą zwiększyć walory estetyczne każdego ogródka. Najlepiej utworzyć miejsce otoczone krzewami i drzewami, a jako przeciwieństwo zasadzić krzak lub bylinę pięknie kwitnącą lub zmieniającą barwy na jesieni . Ważna jest wartość użytych tworzyw. Szykownie wygląda kostka z kamienia, lecz można też wybrać otoczaki białe, które korzystnie podkreślą piękno elewacji lub dyskretnie wtopi się w gąszcz roślin – kupisz je na kohut-kamien.plJeżeli wolimy, aby mała działka wyglądała atrakcyjnie, musimy zwrócić uwagę na harmonijne zestawianie elementów. Otoczak biały to fragment skał, część gór, które są podstawą i czymś trwałym.

Jest zagadkowy i przyciąga uwagę. Doskonale komponuje się z innymi materiałami stosowanymi do tworzenia obszaru wokół budynku, ale przede wszystkim podkreśla kolor roślinek. Otoczaki białe w ogródku można wykorzystać w rozmaity sposób. Czasem wystarczy niewiele skalnych odłamków lub wręcz jeden kamień, ażeby stworzyć wyrafinowaną strukturę. Szukając niespotykanych rozwiązań, należy czerpać wzorce z przyrody. Ogród powinien wzorować się na naturze, dlatego do jego wykonania najlepiej wybrać kamienie o podobnym pochodzeniu. Do kreowania klombów nadają się otoczaki białe i kawałki skał wydobywanych w kamieniołomach.