Co to jest piecyk typu koza i jakiego rodzaju są jego zalety?

Koza to niewielkiej wielkości piec, który wytworzony jest zazwyczaj z żeliwa lub hartowanego szkła. Do budowy takiego pieca używa się również kafli ceramicznych po to, aby podnieść jego walory wizualne.

Tego typu piece są to szczelne paleniska, ale w odróżnieniu od kominków nie wymagają one obudowy.
link www

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Mury

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, z którego surowca został stworzony piecyk koza, może mieć on rozmaity styl oraz wygląd. Przez wykorzystanie żeliwa otrzymujemy eleganckie bryły, jakie mogłyby nadawać się do pomieszczeń eleganckich. Ze stali powstają piecyki o nowoczesnych, minimalistycznych formach. Piecyk wolnostojący koza jest to kominek zamknięty, który możemy postawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. W przeciwieństwie od tradycyjnego kominka, kozę montuje się niezwykle prędko i sprawnie. Nagrzewa się on bardzo prędko a drewno, jakie jest stosowane jako paliwo jest to drewno ekologiczne oraz przynosi przyjemne ciepło. Piecyk koza nie może być tylko jedynym źródłem ciepła w domu, ale może znacznie obniżyć wydatki ogrzewania. Rurę takiego pieca należy przyłączyć do komina, który posiada wylot spalin, aby prawidłowo te spaliny odprowadzić.
buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Odmienną alternatywą może być wykorzystanie piecyka wolnostojącego z płaszczem wodnym. W takiej sytuacji tego typu piecyk będzie także podgrzewał wodę z centralnego ogrzewania. Piec koza może być montowany w domach wypoczynkowych o niewielkim metrażu oraz tam może być jednym lub ( produkcja zbiorników stalowych gonstal ) wyłącznym źródłem ciepła w budynku. W wypadku pieców rodzaju koza jest o wiele więcej plusów niż mankamentów. Doskonale będzie się sprawdzał w małych pomieszczeniach, lecz również w tych znaczniejszych.

Prostota montowania i zdemontowania sprawia, że w wypadku wymagania można go przestawić w inne miejsce.Trzeba zaledwie, aby był dostęp do przewodów z wylotem spalin. Mocną stroną piecyka koza jest szybkość oddawania ciepła.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,