Jakie role mogą pełnić hydranty wewnętrzne w budynkach hotelarskich?

Żeby w obiektach hotelarskich przeciwpożarowa ochrona spełniała wysokie jakościowe normy oraz standardy wykończeniowe, na rynek została wprowadzona seria wewnętrznych hydrantów. Nowe wewnętrzne hydranty charakteryzują się nowatorskimi konstrukcyjnymi rozwiązaniami.
Dziś hydranty coraz częściej oprócz funkcji podstawowej takiej jak ochrona przeciwpożarowa obiektów, spełniają także rolę elementu wystroju całego wnętrza.

Można dzisiaj spotkać hydranty z oddzielnym montażem frontu. Dzięki takiemu rozwiązaniu front hydrantu montowany jest po wykonaniu wszystkich wykończeniowych prac już „na czysto”. Nowoczesna konstrukcja takiego frontu powoduje, że tego typu hydrant jest znakomicie zlicowany ze ścianą. Kołnierz hydrantu nie odstaje poza ścianę i brak jest widocznych zawiasów oraz przycięć na drzwiach. Można także zamontować hydranty z szybą i dowolną grafiką. Może to być przykładowo logo firmy albo fotografia głównego produktu firmy albo projektu. Może to być jakikolwiek wzór wycinany laserowo. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu bardzo niskim kosztem oraz w łatwy sposób możemy zmienić szybę z grafiką oraz dopasować ją do zapotrzebowań aktualnych i do wymogów wystroju wnętrza.
mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Hydranty wewnętrzne są przygotowane z myślą o na przykład wąskich korytarzach oraz o remontach i wymianie takich hydrantów. Dzięki najmniejszej w naszym państwie głębokości, bo tylko 160 mm, takie hydranty nie zwężają korytarzy oraz drogi ewakuacyjnej. Dodatkowo zastosowane ćwierćwałki wykluczają ostre krawędzie i możliwość uszkodzenia naszego ciała w przypadku ewakuacji albo przypadkowego uderzenia.

Zobacz większą ilość szczegółów, a zobaczysz inne materiały, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie czekaj więc i użyj linku rapid prototyping!

W przypadku wymiany hydrantów starych, dzięki małej głębokości, oszczędzamy czas i koszt przystosowania wnęki.

Istnieją także hydranty instalowane w wodociągowych sieciach oraz są bardzo ważnym składnikiem zabezpieczenia budynków oraz ludzi. Są one wykorzystywane do pobierania wody, którą gasi się pożary.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,