Jakimi parametrami musimy kierować się kupując osuszacz powietrza?

Kupno takiego urządzenia jest rozwiązaniem na wilgoć, którą posiadamy w domu. Osuszacz powietrza niweluje tą wilgoć i zapobiega rozwojowi bakterii oraz pleśni w pomieszczeniach. Dzisiaj w sprzedaży można by znaleźć niezwykle dużo modeli osuszaczy.
Najbardziej istotnymi parametrami, które decydują jaki domowy osuszacz powietrza kupić, to jego wydajność, która podawana jest w litrach na godzinę lub na 24h.

katalog

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Osuszacz kondensacyjny do domowego używania może pracować z wydajnością od 10-45l/24h. Wydolność osuszania takiego urządzenia jest podawana dla temperatury trzydzieści stopni oraz dla wilgotności powietrza 80%. Jest tak dlatego, ponieważ wydajność kondensacyjnych osuszaczy jest uzależniona od warunków otoczenia. Im jest chłodniej tym mniej wilgoci jest usuwane z powietrza podczas danego czasu. Spadek temperatury do 0-5 stopni mógłby uniemożliwić użycie urządzenia. Sprawność osuszacza adsorpcyjnegogo nie jest zależna od temperatury oraz wilgotności, ponieważ jest to stała wartość, która waha się od 4-20/24h. Wydajność absorpcyjnego osuszacza jest zazwyczaj niższa od wydajności kondensacyjnego osuszacza. Przed zakupem osuszacza musimy określić jakiej wydajności dokładnie potrzebujemy. Do pomieszczenia niewielkiego wystarczyłby model, który posiada wydajność 5l/24h. Duże pomieszczenie lub dom będzie potrzebował urządzenia o sprawności 15-20l/24h. Do osuszenia łazienki, która jest zawilgocona będziemy potrzebowali wydajności minimalnie 8l w ciągu doby.
schody

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

domowy osuszacz powietrza

Autor: http://www.baars.pl
Źródło: http://www.baars.pl
Przepływ powietrza jest objętością powietrza jaką taki osuszacz może osuszyć w danym czasie. Jest podawana ona w m3 na godzinę. Osuszacz powietrza wybieramy przeważnie na podstawie rozmiaru pomieszczenia.

Masz ochotę przeanalizować omawianą sprawę trochę dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na portalu (http://sej-pro.pl/projekty-domow/mikro-domy-do-70m2/), który także omawia taką problematykę.

Jednym ze sposobów jest wybór narzędzia, które ma przepływ powietrza minimum 3,5 razy większy niż wielkość konkretnego pomieszczenie. Taki współczynnik często mylony jest z wydajnością osuszacza.

Moc osuszaczy powietrza, które są przeznaczone do stosowania w domu jest niezwykle różna. Należy zwrócić na to uwagę, aby wydatki używania nie zaskoczyły nas niemiło.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,