Jak zorganizować miejsce pracy, aby równocześnie zadbać o swoje zdrowie?

Pewnym z kluczowych obowiązków chlebodawcy, wypływających z regulacji, jest zapewnienie zatrudnionemu miejsca wykonywania obowiązków, które będzie spełniać wszelkie wymogi BHP.
Miej na uwadze, iż ciało człowieka nie kocha siedzącego trybu życia, stąd wyjątkowo ważne jest, abyś uczynił wszystko, by skutecznie zatroszczyć się o swoje zdrowie.

szafki śniadaniowe

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Kreowanie ergonomicznego miejsca pracy najłatwiej rozpocząć od stanowiska pracobiorcy.

Jeśli w zamieszczonym tu wpisie nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (www.nieruchomosci-kupie.pl/) podobny materiał.

Istotny jest wybór oprzyrządowania oraz właściwe ustawienie go tak, ażeby dostosowane było do osobistych wymagań konkretnego pracownika. Biurko, które stanowi centrum stanowiska , winno posiadać należycie ogromny rozmiar. Muszą się na nim znaleźć wszelkie najbardziej potrzebne rzeczy, równolegle dając powierzchnię dla ponadplanowych, nieprzewidzianych przedmiotów. Ekran komputera powinien być ustawiony na biurku pod kątem 20-50 stopni. Odległość monitora od oka to co najmniej 35 centymetrów, jednakże nie więcej aniżeli 75 centymetrów. Na ekran nie może padać światło słoneczne. Na biurku pracobiorcy musi również znajdować się klawiatura, do której dostęp powinien być komfortowy oraz nie wymagać dodatkowych skrętów tułowia bądź wychylania ciała. W części jadalnej warto ustawić szafki śniadaniowe dla osób zatrudnionych.

kuchnia

Autor: Leon Brocard
Źródło: http://www.flickr.com
Wystrój

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com

Nadzwyczaj ważki jest dobór fotela, na jakim zatrudniony spędza większość czasu w biurze.

Winno mieć ono dopasowywaną wysokość siedzenia i oparcia, które będzie zapewniało utrzymanie kręgosłupa w pionowej pozycji. Siedząc na krześle pracobiorca winien móc bez skrępowania podeprzeć dłonie na biurku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,