Jak wyekwipować zakład zajmujący się malowaniem proszkowym jak też lakierowaniem?

Usługowa branża jest współcześnie jedną z najszybciej rozwijających się branż, zaś zapotrzebowanie na rozmaitego rodzaju usługi cały czas wzrasta. Wskazane jest więc poszukując pomysłu na przedsiębiorstwo rozważyć otwarcie lakierni zajmującej się malowaniem proszkowym.

marki

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
rura

Autor: Selena S.A.
Źródło: Selena S.A.

Tego typu usługi cieszącą się dziś coraz to ogromniejszym popytem z racji tego, że klasyczne malowanie mokre jest coraz to bardziej obwarowane regulacjami Wspólnoty Europejskiej, a co się z tym łączy, jest coraz mniej intratne. W jaki sposób więc wyekwipować lakiernię absorbującą się malowaniem proszkowym i co o owej technologii warto wiedzieć?
Malowanie proszkowe jest metodą malowania, w której użytkuje się specjalistyczne farby proszkowe. Cząstki farby proszkowej są naelektryzowane, dzięki temu doskonale lgną do nawierzchni posiadających właściwości przewodzące dla przykładu do metalu. Naniesiona na powierzchnie malowanego fragmentu farba farby ekologiczne do ścian trzyma się dzięki oddziaływaniu reguły elektrostatycznej, przy czym warto podkreślić, iż wyróżnia się dwie różne technologie proszkowego malowania, które wykorzystuje każda współczesna malarnia, to znaczy natrysk elektrokinetyczny i natrysk elektrostatyczny. Po naniesieniu na powierzchnię proszkowej farby fragmenty poddaje się zgrzewaniu, aby cząstki farby uległy stopieniu w wyniku jakiego dojdzie do tzw. polimeryzacji.

Tak wykonana malarska powłoka jest niezwykle wytrzymała na działanie takich szkodliwych czynników jak chemikalia i uszkodzenia mechaniczne takie jak dla przykładu zarysowania.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,