Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas wybierania osuszacza?

Wanny SPA to wymarzone miejsce, aby spędzić miło popołudnie. Miła dłuższa kąpiel w pełnej bąbelków wodzie przyniesie wyłącznie korzyści. Można by w ten sposób zrelaksować swoje ciało, zredukować stres albo ukoić zmysły albo zwyczajnie poprawić sobie humor.

metafora kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Nic więc dziwnego, że tego typu wanny z systemem SPA są coraz częściej wykorzystywane tak w domach prywatnych, jak i w intymnych motelach, w jakich nie ma za dużo miejsca na większej wielkości basenową nieckę. Gdy wybieramy instalację hotelowej lub przydomowej wanny SPA, powinniśmy również zadbać o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu, w jakim będzie się ona znajdować. To wymagane, gdyż nawet w wypadku relatywnie niewielkiej powierzchni wody pojawiać się będą znaczne ilości wilgotności. One natomiast mogłyby być usunięte wyłącznie dzięki odpowiednio wybranemu osuszaczowi. Tego typu osuszacze basenowe pozwalają na bardzo wydajne osuszenie przestrzeni w łazienkach oraz na dostarczanie w tamtym miejscu czystego powietrza. Jest to możliwe, ponieważ tego typu wilgotne powietrze, które gromadzi się w tzw. hali basenowej zasysane jest do wnętrza (wykończenie wnętrz warszawa) osuszacza, gdzie jest ochładzane, natomiast stworzona w ten sposób skondensowana para wodna jest później odprowadzana na zewnątrz.
osuszacze basenowe

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym osuszacze basenowe to najczęściej stosowane oprzyrządowanie w wysokowydajnym układzie odbierania ciepła, przez co suche powietrze jest dodatkowo podgrzewane. Dopiero w takiej sytuacji powraca ono do pomieszczenia.

Najpierw trzeba mieć pewność, czy dane urządzenie będzie pozwalało nam na efektywne osuszenie powietrza. Efektywność takiego osuszacza, zależnie od kubatury pomieszczenia i wilgoci znajdującego się w tamtym miejscu powietrza, powinna liczyć od 2 – 5 litrów na godzinę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,