W jaki sposób podnieść funkcjonalność przegród z pasów PCV?

Paskowe kurtyny umożliwiają ograniczanie przewiewów jak też straty ciepła. Najczęściej są wykorzystywane przy wjazdowych bramach, gdzie spełniają funkcje tak zwanych kurtynowych bram.
Typowa kurtyna jest złożona z pasków PCV, jakie są przymocowane do ściany przy pomocy zawiesi.

produkt

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie przechodzenia przez tę sprężystą przegrodę starczy rozchylić paski i przejść pomiędzy nimi. To nieskomplikowane rozwiązanie sprawia, że nawet jeśli poprzez bramę odbywa się ruch, będzie ona cały czas zasłonięta. Opisane rozwiązanie wymaga jednak, by w trakcie przejeżdżania przez kurtynę, zmniejszyć prędkość. Do tego pasy PCV będą mieć bezpośredni kontakt z przemieszczanym ekwipunkiem. W punktach, gdzie czasowo występuje znaczne natężenie ruchu jak też jest wymagana płynność tranzytów, może stanowić to istotną przeszkodę.
Rozwiązaniem owego kłopotu jest kurtyna paskowa na układzie przesuwnym. Podstawowe jej części to system przesuwny jak też zamocowane na nim pasma z PCV. Możliwe są rozmaite konfiguracje systemu i pasów. Zależnie od rozmiarów otworu wykorzystuje się kurtyny jednoczęściowe lub wieloczęściowe. Kurtyny takie znajdują użycie między innymi w spożywczym przemyśle. Mogą mieć bezpośredni kontakt z pokarmem. Są wytrzymałe na działanie chemicznych środków, zatem mogą być po wielokroć myte. Wykorzystanie systemu przesuwnego podnosi na pewno podniesie wygodę użytkowania.

Ten tekst ma ciekawe dane na opisywany wątek, lecz jeśli chcesz zgłębić pokrewne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje (http://www.wojtaszak.komornik.pl/).

Podczas gdy zachodzi konieczność częstego przechodzenia poprzez drzwi kurtyna jest przesuwana na bok.

Przesłonięcie ładowni samochodu typu chłodnia, pozwoli ograniczyć stratę zimnego powietrza. Ponadto stanowi barierę dla owadów. Możność przemieszczana przegrody ułatwia też rozładunek jak też załadunek obiektów o większych gabarytach.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,