W jaki sposób poradzić sobie z niesforną pralką?

Pralka jest jednym z tych domowych sprzętów, bez których ciężko sobie poradzić. Opłaci się poznać kilka prostych metod, które pozwalają samodzielne naprawić usterkę.

taras z pięknym widokiem

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
technika

Autor: DADO DESIGN
Źródło: DADO DESIGN
Co można przykładowo zrobić, podczas gdy pralka nie wypuszcza na zewnątrz wody? Większa część zaawansowanych pralek zgłasza źródło problemu, wyświetliwszy stosowny kod na tak zwanym panelu sterującym czy migocząc odpowiednią ilość razy diodami. Tabele kodów błędu dla poszczególnych urządzeń odnajdziemy w necie. Nie zawsze jednak będziemy mieli dojście do sieci, stąd jeżeli zdarzy się, że po ukończonym praniu odzienia są wilgotne, możesz z dużym prawdopodobieństwem założyć, iż powodem jest niedrożny odpływ. Urządzenie w ogóle nie przeszło w tryb wirowania. To z tej przyczyny, ponieważ zaawansowane technologicznie pralki posiadają zabezpieczenia hamujące wirowanie, jeżeli w bębnie jest nazbyt dużo wody. Do naprawy przystępujemy na początek odszukując filtr pompy. Przeważnie będzie on usytuowany gdzieś w dole Urządzenia, pod bębnem.

Mamy zamiar Cię zaprosić do kolejnej ciekawej strony – kontynuuj oglądanie bez limitów, aby mieć możliwość zapoznania się z innymi artykułami na podany temat.

Do spodu bębna przymocowany jest gruby kanał odpływowy, jaki wiedzie do filtra. Znajdź filtr, a następnie oczyść go.

Właściwy montaż okna

Autor: oknotest.pl
Źródło: oknotest.pl
Co natomiast zrobić, jeżeli pralka nie odwirowuje? Powody braku wirowania mogą być różnorodne (przykładowo przepełnienie zbiornika). Jeśli urządzenie czasami wiruje, zaś czasami nie odwirowuje, wówczas winny może być sterujący model. Istnieje jednak cień szansy, że powód ambarasu ma cokolwiek wspólnego z tzw. napędowym paskiem, zatem właśnie od tego elementu warto rozpocząć poszukiwania. Napędowy pasek opina koło pasowe, ażeby je wprawić w ruch. Może się przydarzyć, iż w trakcie pracy pralki zwyczajnie spadnie.

Odkręcamy więc tylny panel, ażeby ocenić sytuację. Zdarzają się jednak poważniejsze usterki, a nie każdy musi wiedzieć czym jest dajmy na to falownik silnika. W razie poważniejszych dysfunkcji, należy wezwać zawodowca.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,