W jakich miejscach możemy wykorzystywać nawilżacze przemysłowe?

Nie jedynie w biurach czy w mieszkaniach bardzo ważny jest poziom wilgotności powietrza, którym oddychamy. Do spadku wilgotności powietrza zazwyczaj dochodzi w czasie sezonu grzewczego, kiedy to jesteśmy świadkami działania różnorodnych urządzeń ogrzewających, pieców lub kaloryferów.

wiertarki

Autor: KRESS
Pierwszy rodzaj sprzętów, które regulują ilość wody w powietrzu to nawilżacze przemysłowe ewaporacyjne.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak myślisz, kliknij tu. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów (https://www.b1design.pl/architektura) – one również Cię bardzo zainteresują!

Jest to wyjście, którego stosowanie nie potrzebuje stosowania sprężonego powietrza, ponieważ jego funkcjonowanie polega na procesie adiabatycznym. Mówiąc w skrócie formuła funkcjonowania takiego nawilżacza przemysłowego opiera się na wykorzystaniu w sposób specyficzny skonstruowanego wkładu nawilżającego. Ten wkład zaciąga wodę, następnie przy użyciu wentylatora odparowuje tą wodę i przetłacza powietrze. Rezultat pracy nawilżaczy ewaporacyjnych możemy porównać do efektu, jaki wywiera bardzo silny wiatr na wilgotną szosę. W taki sposób wytworzona para jest niedostrzegalna dla oka człowieka.

Kolejny rodzaj, to nawilżacze niskociśnieniowe, które działają w sposób taki, że wykorzystują podciśnienie w procesach nawilżania. Taki system uzyskuje swą funkcjonalność za pomocą sprężonego powietrza oraz kompletu dysz, do jakich jest dostarczana woda. Sposób konstrukcji tych nawilżaczy niskociśnieniowych umożliwia niezwykle dużą dokładność w zakresie kontroli nad nawilżeniem powietrza i pozwala zupełnie pozbyć się problemu wyciekającej z obrębu konstrukcji wody. W tym przypadku wilgoć jest produkowana w postaci aerozolu. Kluczowym przeznaczeniem nawilżaczy niskociśnieniowych są hale przemysłowe, przestrzenie magazynowe, chemiczne pracownie, chłodnie i tego typu pomieszczenia, które służą do przechowywania różnych materiałów organicznych, które wymagają szczególnych warunków. Sposób budowy takich nawilżaczy umożliwia stosunkowo łatwy montaż.

Montaż ten cechuje się ponadto dosyć niewielkimi kosztami. Nawilżacze ewaporacyjne stosują tzw. zimne odparowywanie, które dość powszechnie uznane jest za skuteczną formę nadzorowania nawilgotnienia powietrza .
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,