Jak dobrać skrzydła wewnętrzne?

Skrzydła wewnętrzne dostępne są „od ręki” jedynie w budowlanych supermarketów. Na skrzydła i ościeżnice wybrane z katalogu czeka się nawet kilka tygodni.
Przeczytaj, jak wybrać wewnętrzne skrzydła, gdzie je kupić oraz kogo zaangażować do zamontowania ich.

OKNOPLAST Kraków - klamka z blokadą błędnego położenia
Na początek warto wybrać należyty model skrzydła. Drzwi powinny być solidnie wykonane, należy sprawdzić czy listwy wykończeniowe do drzwi są solidnie umocowane. Potem przedstawiciel wytwórcy dokładnie mierzy otwór, co gwarantuje, iż będą pasować. Opłaci się nabywać drzwi łącznie z tzw. autoryzowanym montażem. W trakcie niezmyślnego wstawiania łatwo je zniszczyć oraz utracić gwarancję. Kolor drzwi dobieraj, kierując się barwą stolarki okiennej, lub dopasowuj go do ścian jak też podłogi. Do wszelkich otworów powinniśmy wybrać drzwi z jednej linii stylistycznej.
fabryka Karola Scheiblera w Łodzi

Autor: Opal Property Developments
Źródło: Opal Property Developments
Skrzydła nazywa się lewymi, kiedy przesuwając ramię do siebie, za klamkę chwytasz lewą ręką, zaś zawiasy znajdują się zawsze po lewej stronie. Kiedy zawiasy znajdują się po stronie prawej, a drzwi otwierasz prawą dłonią, będą to drzwi prawe.

Pokrewne informacje opublikowano tu – więcej zobaczysz na stronie, którą również dobrze jest zobaczyć. Naturalnie jeśli ta kwestia jest dla Ciebie godna uwagi.

Ważne jest, aby skrzydła do pomieszczeń wymagających wentylacji (łazienki, pralni a także kuchni) miały wycięte przeloty wentylacyjne bądź – co jest dzisiaj nagminniej praktykowane – podcięcie o wysokości 10 mm zapewniające transfer powietrza. Ościeżnica musi zawsze być dobrana do modelu skrzydła.

Standardowa, tzw. przylgowa, ma na obwodzie parę teowników, do których lgnie skrzydło. Natomiast bezprzylgowe ościeżnice mają prostszy przekrój. Łatwiej jest takie drzwi utrzymać w czystości.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,