Wilgoć w domku – jak jej się pozbyć?

Dużo ludzi boryka się z ambarasem wilgoci w budynku bądź lokalu mieszkalnym. Pewną z metod na uporanie się ze zwiększoną wilgotnością we wnętrzach jest ich dobra wentylacja.

Radzimy, na co zwracać szczególną uwagę.
przykład domku letniskowego z ogrodem

Autor: Gina Paulucci
Źródło: http://www.flickr.com
Krótkotrwale podtrzymująca się podniesiona wilgotność powietrza jest normalna i wynika ze zwyczajnego użytkowania mieszkania. Jednak w dłuższym czasie może ona wywoływać rozkwit trujących pleśni oraz grzybów. By uniknąć takiego rozwoju wypadków, niekiedy wystarczy zadbać o należytą wentylację wnętrz. Niekiedy konieczny może okazać się tzw. domowy osuszacz powietrza.
łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Wilgoć w budynku paradoksalnie zwiększa się na ogół po dokonaniu poniektórych zmian – po dociepleniu budowli czy wymianie okiennej stolarki. Czemu? Bo pozbywając się nieszczelnych fragmentów sprawiamy, iż „na wierzch” wychodzą skryte do tej pory problemy z wentylacyjnym systemem. Mogą one prowadzić na przykład do parowania szyb, zaduchu, natomiast w skrajnych wypadkach do wystąpienia grzyba na ścianach. Nim jednak przystąpimy do usuwania efektów zawilgocenia, trzeba znaleźć oraz wyeliminować wszystkie jego przyczyny. Punktem wyjścia poprawnego obiegu powietrza w mieszkaniu są oczywiście kratki wentylacyjne. Powinny znaleźć się przede wszystkim w kuchniach, toaletach jak też wszystkich wnętrzach bez okien. Osiągnięcie należytego poziomu cyrkulacji powietrza w poniektórych sytuacjach może być niewykonalne przy wykorzystaniu tylko grawitacyjnych kratek wentylacyjnych.

Wtenczas obieg trzeba wspomóc mechaniczną wentylacją.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu chcesz jeszcze bardziej precyzyjnie zbadać to zagadnienie, zalecamy tę ofertę, gdyż ona jest tak samo ekscytująca!

Miejmy na względzie, iż w miejsce „zużytego” powietrza trzeba wprowadzić świeże powietrze. Wtedy warto swą uwagę kierować w stronę okien jak też drzwi.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,