Jakie blachy powinniśmy wybrać do ciast wilgotnych i które są najtańsze?

Do pieczenia różnorodnego rodzaju ciast będziemy potrzebować różnych form. W sprzedaży do nabycia są wykonane z różnorodnych typów materiałów.
Są formy z blachy, stali nierdzewnej, ceramiki i silikonu.

Ocynkowane formy do pieczenia są łatwo dostępne i mogą występować w różnych wymiarach i kształtach. Lekki surowiec zezwala komfortowo je przenosić. Największą ich zaletą jest mała cena oraz dzięki temu moglibyśmy skompletować zestaw różnych foremek. Forma ocynkowana nie jest materiałem wytrzymałym na korodowanie oraz bardzo łatwo ulega wgnieceniom. Pamiętać trzeba o wykładaniu ich papierem do pieczenia zwłaszcza w takiej sytuacji, kiedy mamy w planach ciasta z owocami, których odczyn kwaśny reagować może z powłoką blachy. Do nabycia są kwadratowe, prostokątne a także okrągłe. Formy ze stali nie rdzewiejącej z wyglądu są zbliżone do blach ocynkowanych, lecz charakteryzują się innymi właściwościami. Są bardziej trwałe od blach ocynkowanych oraz odporne na rdzewienie oraz wgniecenia. Bardzo łatwo je zarysować, z tego też powodu w czasie krojenia wypieki oraz wyciągania go z blachy, trzeba pamiętać o wykorzystywaniu właściwych akcesoriów.
tapeta winylowa

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Blachy ocynkowane oraz formy ze stali nierdzewnej mogą mieć wyjmowane dno. Pozwala to na komfortowe i niezwłoczne wyjęcie wypieku bez zarysowania powierzchni i bez uszkodzenia naszego wypieku. Blaszka z wyjmowanym dnem to nie jedynie tortownica, lecz także są to formy do mazurków oraz tarty. Silikonowe formy do pieczenia są do nabycia w różnych kształtach, barwach i Rozmiarach.

Formy w formie bohaterów bajkowych bardzo spodobają się maluchom a w formie serca możemy wykorzystać do wypieków walentynkowych. Gwiazdki i Mikołaje doskonałe będą na Święta. Rozpiętość cenowa jest bardzo znaczna.

Podoba Ci się taki wpis? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link klimatyzacja Węgrów.

Silikon to surowiec, który cechuje się cechami nieprzywierającymi i jest materiałem elastycznym.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,