Czy do bardziej rozbudowanego pomieszczenia trzeba wybrać większy osuszacz powietrza i co mają współczesne modele?

Właściwa wilgotność w mieszkaniu nie powinna przekraczać 60%. Z różnorodnych powodów niestety wartość może bardzo prędko wzrosnąć. Może się to zdarzyć, kiedy przykładowo rzadko wietrzymy mieszkanie lub ściany są dopiero co pomalowane.
Duża wilgotność powietrza powoduje wytworzenie środowiska, które służy rozwojowi grzybów i pleśni.

Z kolei to przyczynić się może do pojawienia się dużej ilości kłopotów ze zdrowiem. Aby do takiej okoliczności nie doprowadzić, należy zainwestować w osuszacze powietrza zatem narzędzia, dzięki którym para wodna jest szybko oraz efektywnie skroplona. Gdy wybieramy osuszacz powietrza, kłopotliwa sprawa to najczęściej jego efektywność. Duża część modeli posiada wydajność na poziomie 10-40 l/dobę.

Zaabsorbował Cię przedstawiany w tym miejscu temat i poszukujesz oprócz tego dodatkowych wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (https://awaria.info/wykonczenie-pod-klucz-krakow)!

Efektywność jest powiązana przeważnie z powierzchnią pomieszczenia. Im pomieszczenie jest bardziej znaczące, tym potrzebny będzie osuszacz o większej wydajności. Kolejny czynnik, który wielokrotnie mylony jest z wydajnością osuszacza, to przepływ powietrza. Przepływ powietrza łatwo można przeliczyć mnożąc objętość domu przez 3.

inwestycja

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Woda

Autor: Jaidi Amal
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku zbiornika formuła jest taka, że im większy zbiornik, tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać. Przekłada się to na luksus eksploatacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że większy osuszacz będzie zajmować więcej miejsca we wnętrzu. Może być to kłopotem, gdy narzędzie będzie pracowało w tego typu wnętrzu, w jakim będziemy wielokrotnie przebywać. Głośność osuszacza waha się na poziomie od 40 do 60 dB. Im niższa jest wartość tym oczywiście lepiej. Przy 40 dB można by spokojnie zasypiać, nie obawiając się o niekomfortowe warunki. Z kolei przy 60 dB praca osuszacza porównywalna będzie z dźwiękiem pracującego odkurzacza.

Zarządzanie osuszaczami może się odbywać mechanicznie lub elektronicznie. Gdy wybieramy sterowanie elektroniczne, powinniśmy postawić na swobodną kontrolę i stosunkowo proste wybieranie danych opcji. Jeszcze więcej wersji osuszaczy urządzonych jest w wyświetlacz LCD.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,