W jaki sposób warto ochronić budynek przed pożogą?

czasami starczy chwila nieuwagi, aby z mieszkanka zostały nam jedynie osmolone mury, sadza a także przesiąknięte dymem ciuchy. Co uczynić, by zabezpieczyć domek przed ogniem?
Chyba nikt nie uwielbia patrzeć, jak płoną jego ulubione ciuchy bądź pieczołowicie dobrany dywan.

Pożar rozprzestrzenia się w domu niezwykle błyskawicznie, drażniąc płuca i pokrywając mury domu sadzą. Zatroszcz się o bezpieczeństwo budynku i ochroń się przed niszczącym żywiołem, zanim zrujnuje cały Twój dobytek. Czasami wprowadzenie ledwo kilku zmian wystarczy, aby ustrzec się nieplanowanej tragedii.
pożar

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Rozpocznij od skontrolowania wszelakich instalacji elektrycznych oraz gazowych, które są najgroźniejszą przyczyną pożarów. Gdy nie będziesz sprawdzać ich regularnie, możesz być pewien, że Twój domek spłonie niczym dom z kart. Wystarczy zwarcie instalacji elektrycznych spowodowane spięciem w lodówce albo pozostałym sprzęcie AGD. Można też „spalić domek”, zostawiając sprzęty elektryczne bez wyłączenia. Każdorazowe sprawdzenie kuchenki oraz czajnika po ich użyciu na pewno zminimalizuje zagrożenie zapalenia. Istotne jest również dogłębne czyszczenie przyrządów w kuchni, albowiem pozostający tłuszcz jest łatwopalny. Kiedy kochasz palić w wyrku, przed zaśnięciem zgaś papieroska wodą, zaś później wrzuć niedopałki do śmietnika. Przenigdy nie zostawiaj żarzących się obiektów w sąsiedztwie firanek albo zasłon. Przeważnie nieświadomymi twórcami ognia są dzieci. Pilnuj, ażeby pozostawione bez pieczy, nie bawiły się samotnie w pobliżu niebezpiecznych przedmiotów takich jak dla przykładu zapalniczki czy gaz.

Skryj wszelkie łatwopalne produkty (rozpuszczalniki, farby) do oddzielnego zbiornika bez dostępu powietrza.

Bezkonkurencyjne oferty, najniższe stawki! To wszystko jest możliwe, zobacz, spójrz na serwis, a bez wątpliwości się nie zawiedziesz!

Uważaj również przy pracach remontowych takich przykładowo jak spawanie jak też szlifowanie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,