Co zawierają kosmetyki naturalne oraz dlaczego należałoby je stosować?

Ostatnio moglibyśmy zaobserwować trend na używanie ekologicznych kosmetyków bez chemii.
Należy rozpocząć od tego, że duża część alergenów oraz trucizn, jest pochodzenia naturalnego.

system

Autor: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.
Mogą one posiadać działanie drażniące na skórę i mogłyby posiadać niepożądane lub toksyczne działanie na skórę. Natura mówi nam, aby żyć w harmonii z nią i używać kosmetyki naturalne. W kosmetykach naturalnych stosuje się nie przetwarzane w chemiczny sposób materiały roślinne oraz substancje, które wywodzą się od zwierząt żywych. Jest to dla przykładu mleko i odmienne przetwory albo produkty pszczele. Tego typu kosmetyki nie zawierają także mieszanek nieprzetworzonych chemicznie czyli surowców mineralnych tj. soli, glinek oraz szlamów.

Jeśli poszukujesz fascynujących informacji na omawiany temat, poczytaj tutaj (https://ladowarki-lublin.pl/) nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także syntetycznych barwników oraz konserwantów. Bardzo wiele z substancji, które są dopuszczone do użytku w kosmetykach, może powodować podrażnienia skóry.

fototapety

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com

Modne meble w domu

Autor: El gran sueño
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozycja kosmetyku, żeby miał postać emulsji, wymaga emulgatorów czyli elementów, które stworzą tą konsystencją. W związku z tym, że te emulgatory w tym kosmetyku być muszą, nie muszą być one wbrew pozorom roślinne. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru kosmetyków naturalnych powinien być fakt, że wytwórca tego typu produktów do pielęgnacji ciała powinien zamieścić w tym produkcie surowce, które są z zasady nieszkodliwe i nie działają drażniąco na skórę. Naturalnie dziś mamy możliwość wyboru kosmetyku, który jest faktycznie naturalny oraz bez chemii.

Nie spotkamy dzisiaj producenta, który pozwala sobie na ryzyko, że po upłynięciu roku stania kosmetyku na półce, konsument weźmie tego typu towar i okaże się, że będzie on zepsuty oraz spowoduje podrażnienia lub reakcje alergiczne. Ostatnio pojawiają się takie firmy, które deklarują, że trwałość kosmetyku to miesiąc albo dwa mies. nawet po otwarciu opakowania.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,