Jak można pokazać propozycję firmy na różnorodnych targach?

W zakresie eksponowania oferty możliwości w znacznym stopniu są zależne od konfiguracyjnego układu stoisk. Jest parę podstawowych metod ustawienia ekspozycji.
Dowolna hala targowa ma stanowiska rzędowe, narożne, czołowe oraz wyspowe.

dom - pejzaż

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Stanowiska rządowe, które określane są również szeregowymi, są najczęściej występującą konfiguracją na imprezach wystawienniczych. Stoiska cechuje określona możliwość prezentowania oferty przez to, że kontakt z gośćmi targowymi odbywać się może jedynie przez jedną ścianę tego typu stoiska. To stwarza zagrożenie powstania sporego tłoku w okolicy ekspozycji, a to może zniechęcić dużą ilość zwiedzających, aby zapoznać się z ofertą wystawcy. Zaletami tego typu stoiska rzędowego są łatwość dokonania rezerwacji oraz niska cena wynajmu takiego stoiska. Stoisko narożne cechuje się tym, że dwie sąsiadujące ściany są otwarte dla widowni. W porównaniu ze stanowiskiem rzędowym, taka konfiguracja stwarza o wiele bogatsze możliwości aranżacyjne.
Mieszkańcy

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwością usytuowania ekspozycji jest także stoisko czołowe, które nazywane jest również półwyspem.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej rolety warszawa o tym, co niezwykle Cię interesuje.

Odsłonięcie trzech jego stron stwarza doskonałe warunki, aby pokazać eksponaty, ale istnieją ograniczone możliwości do eksponowania materiałów informacyjnych. Jedna zabudowana ścianka pozwala na to, żeby umieścić za nią części magazynowo-techniczne i jest w tamtym miejscu miejsce do prowadzenia rozmów. Wypożyczenie miejsca pod czołowe stanowisko jest dość drogie, lecz z reguły występuje duże zapotrzebowanie na tego typu ekspozycję. W najwyższym stopniu odsłonięta forma wystawiennicza, to stanowisko wyspowe, które nazywane jest także wyspą. Tego typu ekspozycja jest z dowolnej strony otoczona ciągiem komunikacyjnym.

Położenie tego typu stwarza najbardziej szerokie możliwości na zaprezentowanie oferty przedsiębiorstwa. Gdy wybieramy stoisko wyspowe, w takiej sytuacji może pojawić się kłopot z lokalizacją części recepcyjnej i organizacją zaplecza. Z reguły jednak umieszcza się te części w części środkowej stanowiska.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,