Aranżaujemy małą przestrzeń sypialni!

Posiadasz ciopeńki pokoik, który chcesz przeznaczyć na pokój nocny? Dziś podpowiemy ci kilka aranżacyjnych trików, które trzeba zrobić w czasie jej tworzenia. Aranżacja małej sypialni nie jest przecież aż tak ciężka, jak by cię się wydawało.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas wykonywania maleńkiej sypialni powinieneś pomyśleć o tym, że w tym pokoju będziesz siedzieć dużą część doby. Ma być to przestrzeń w której odpoczniesz, zregenerujesz siły i znajdziesz czas na przemyślenie tego, co się stało w ciągu dnia.

Jeżeli chciałbyś zobaczyć rozpatrywane zagadnienie również z innej perspektywy i szukasz pokrewnych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj.

Z tego powodu to wnętrze ma być zrobione minimalistycznie, w delikatnych, klasycznych kolorach.

Rzeczy, które będą w lokalu doradzamy ograniczyć do totalnego minimum. wstawmy więc dwuosobowe, wygodne łóżko, do tego dwie maleńkie półki nocne. Jeśli po wstawieniu tych mebli mamy jeszcze trochę miejsca, możemy zastanowić się nad zabudowaniem jednej ściany szafą (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/sekretarzyki-m-5.html) pod wymiar, albo postawieniem średniej wielkości komody z szufladami, w której schowamy bieliznę i niezbędną w tym pomieszczeniu pościel.

Kolorystycznie radzę postawić na beże, brązy, szarości lub pastelowe odcienie żółtego. Oczywiście gadżety, np. lampki nocne, ramki na zdjęcia bliskich, czy kapę na łóżko możemy wybrać totalnie kontrastowo w mocnych, żywych kolorach. Tym sposobem uzyskamy fajny kontrast, rozweselimy wnętrze i dodamy jej pazura.

komfortowa sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

W poszukiwaniu oryginalnych koncepcji i rad aranżacyjnych polecam siąść do komputera. Można w nim znaleźć wiele pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni. Moje ulubione miejsce, w którym poszukuję pomysłów to blog Lovingit. Na temat adaptacji małej sypialni też znalazłam tam trochę rad: .