Na jakiej zasadzie funkcjonują często kupowane obecnie nawilżacze powietrza?

Okres grzewczy, zatem jesień i zima, jest dla wielu osób bardzo surowy. Za suche powietrze może wywoływać problemy z nabieraniem powietrza, cerą, zaś u co poniektórych może pojawić się także kaszel lub ma miejsce osłabienie układu odpornościowego.
Jest ono odpowiedzialne również za pewnego rodzaju problemy ze skupianiem się czy też niską jakość snu.

Wszystko, to sprawia, że rzeczywiście warto w mieszkaniu posiadać odpowiedni sprzęt, który efektywnie może nawilżyć powietrze, nie tylko w czasie okresu grzewczego, lecz również przez cały rok. Najkorzystniej będą się sprawdzać oczywiście nawilżacze powietrza. Dobrze byłoby wiedzieć, że takich urządzeń jest w sprzedaży bardzo wiele. Odróżniają się one między sobą nade wszystko konstrukcją, ale także sposobem oraz skutecznością ich funkcjonowania. Najkorzystniejsze cenowo są towary w postaci nakładki, które montuje się na grzejniku. Tego typu nawilżacz powietrza trzeba napełniać wodą i działa on pod wpływem temperatury, stopniowo nawilżając powietrze.
lustro

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to urządzenie niezwykle mało kosztowne, przy czym jak możemy się łatwo domyśleć, nie za bardzo efektywne.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to sięgnij po dodatkowe informacje na to zagadnienie oraz zobacz praktyczne materiały, a zapewne też przyciągną Twoją uwagę.

Może obsłużyć dosyć ograniczony obszar, z tego też powodu będzie użyteczne wyłącznie w stosunkowo małych pomieszczeniach. Jeżeli będzie zależeć nam na większej skuteczności, to powinniśmy zdecydować się na sprzęty podłączane do energii elektrycznej. Ich podział dotyczy tego typu rodzajów jak nawilżacz parowy, ewaporacyjny lub nawilżacz ultradźwiękowy.

W sprzedaży można odnaleźć również specjalistyczne wersje wyposażone w tzw. jonizator powietrza. Funkcjonuje on tak, że podczas pracy, takie nawilżacze powietrza wytwarzają jony ujemne (czyli aniony), które mogłyby neutralizować jony dodatnie, czyli kationy, które są w powietrzu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,