Świetny sposób na drzwi w wypadku stosunkowo niewielkich lokali

Jeżeli będziemy chcieli, aby montowane wewnątrz drzwi bardzo łatwo się otwierały oraz zamykały, a jednocześnie zależy nam na utrzymaniu jak największej przestrzeni użytkowej, doskonałym rozwiązaniem mogą być drzwi przesuwne, w których skrzydło poniekąd chowa się w ścianie.
Tego typu drzwi chowane w ścianę powstały z myślą o tego typu pomieszczeniach, gdzie bardzo ważny jest każdy metr kwadratowy.

możliwości

Autor: Dospel Sp. z o.o.
Źródło: Dospel Sp. z o.o.
Nie zajmują one miejsca w czasie otwierania, ponieważ ich skrzydło nie utrudnia komunikacji, w związku z czym pozwalają one o wiele lepiej wykorzystać obecną przestrzeń rozdzielonych pomieszczeń. Takie drzwi chowane w ścianę można zainstalować na 2 sposoby: tak, aby się przesuwały na ścianie lub w niej się ukrywały. To drugie wyjście jest znacznie bardziej praktyczne, ponieważ umożliwia jakąkolwiek kompozycję domu.

Na ścianie, która „zakrywa” drzwi, moglibyśmy powiesić regały lub ustawić zaraz przy niej meble. Montaż takich drzwi chowanych w ścianie trzeba zaplanować już podczas etapu projektowania, a najpóźniej budowania ścian działowych w taki sposób, aby można było zamontować w niej tzw.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło (http://invado.pl/) każdemu miłośnikowi tego zagadnienia. One niechybnie także są warte przeczytania.

kasetę, w jakiej będzie się chowało skrzydło drzwiowe. Obowiązkowe jest również wybranie odpowiedniej szerokości otworu drzwiowego, ponieważ powinna być ona przynajmniej dwa razy większa, niż szerokość skrzydła. Niektórzy wytwórcy wymagają również, aby do tego wymiaru doliczyć jeszcze 50 centymetrów. Jeżeli więc chcielibyśmy mieć w ścianie drzwi, które są złożone z dwóch skrzydeł o szerokości 70 centymetrów, to otwór drzwiowy powinien posiadać ok. 3 metry szerokości. 2 razy 70 centymetrów plus dwa razy 80 centymetrów na kasety, to łącznie 300 cm.

Do zamontowania takich drzwi przesuwnych wykorzystuje się specjalistyczne układy posiadające wszystkie niezbędne części do skonstruowania ścianki osłonowej. Najbardziej istotnym z takich składników jest kaseta dostępna w dwóch typach: do montażu w ścianach murowanych oraz do zamontowania w ścianach stworzonych z płyt kartonowo-gipsowych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,