Coraz większy procent rodaków decyduje się na kompleksową termomodernizację, która polega na kupnie nowego kotła i ociepleniu budynku

Jeśli mamy plan, aby zmniejszyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to musimy wyłożyć większą sumę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.
Większość rodaków, którzy mieszkają w domach wolnostojących, dzisiaj chcą zrobić ocieplenie budynku.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to znaczny koszt, jednakże naprawdę jest potrzebny. Dzięki temu nie ucieka nam z domu ciepło. Po jakimś czasie inwestycja nam się zwróci. Pamiętajmy o tym, że ocieplić styropianem należy nie tylko zewnętrzne ściany. Sporo ciepła ulatnia się również przez dach. Jeśli mamy w domu poddasze, którego nie używamy, to musimy również ocieplić dach.

Ciekawi Cię, czym są moje źródła (https://www.zleceniomat.pl/zabudowa-poddasza)? Jeżeli tak, to należy kliknąć w wskazany link i pod nim znajdziesz dużo frapujących wiadomości z tej dziedziny.

Świetnym wyjściem jest także ocieplenie piwnicy, nieważne, czy znajduje się ona w całości pod powierzchnią ziemi czy nie. Jeżeli na dodatek posiadamy w budynku stary piec grzewczy, to najwyższy czas, byśmy wymienili go na nowy. W tej kwestii i tak za jakiś czas dopadnie nas prawo, gdyż zmieniły się w naszym kraju ustawy. Będzie trzeba zamówić ekologiczny kocioł i dobrze byłoby uczynić to przed 2021 rokiem. Jeśli zainteresowała nas termomodernizacja naszego budynku, to dobrze byłoby zweryfikować, czy nasze miasto zapewnia jakieś zwroty za dokonane zmiany. W różnych województwach Polski jest z tym różnie.

Warto zatem sprawdzić w sieci lub iść do urzędu oraz zapytać, na co można liczyć. To ważne, gdyż może okazać się, że będziemy w stanie zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, ponieważ państwo wspiera walkę z zanieczyszczeniem powietrza.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,