W naszej szerokości geograficznej jest dość długi sezon zimowy, kiedy musimy odśnieżać chodniki

Wszyscy posiadacze domów jednorodzinnych zdają sobie sprawę, czym jest odśnieżanie działki i chodnika po opadach śniegu. Czasami to zadanie, które zdaje się nie mieć końca.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci Polacy, którzy mieszkają w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która była zatrudniona przez spółdzielnię. Jeżeli mamy domek jednorodzinny, to sytuacja wygląda już zgoła inaczej. Jesteśmy zmuszeni nie tylko odśnieżać własną działkę, czyli dojście do bramki oraz domku gospodarczego, ale również chodnik przed działką. Polskie prawo w tej kwestii jest o tyle dziwne, że chodnik nie jest naszą własnością, ale musimy go odśnieżać. Do odśnieżania potrzebna będzie nam rzecz jasna szufla. Dawniej były one dość proste — szeroka łopata z kijem.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy fakt (https://www.mig-rolety.pl/produkty/rolety-dzien-noc.html). Po kliknięciu w niego wyszukasz sporo wiadomości na ten temat i będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę.

W dzisiejszych czasach szufle bywają coraz bardziej zaawansowane. Tworzone bywają w taki sposób, by nie trzeba było w odśnieżanie wkładać zbyt dużo wysiłku. Wtedy nie będą bolały nas ramiona oraz plecy. Ergonomiczna szufla ma specjalnie wyprofilowane łopaty i kije. Można w komplecie mieć dla przykładu dwie wymienne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wówczas szybsza i wydajniejsza. Jeśli nie chcemy raczej angażować zbytnio pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to możemy zamówić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Możemy na tego rodzaju szufli pracować nawet we dwie osoby, ponieważ jest ona dość szeroka.
Kupując szuflę do odśnieżania, wcale nie musimy brać starych modeli. Wybierzmy coś nowego, co ulży naszym barkom i kręgosłupowi.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,