Ten, kto nabywa nowe mieszkanie może zadecydować, jak będzie chciał rozlokować ściany wewnętrzne

Dawniej ściany w kamienicach były raczej masywne. Dziś na szczęście buduje się je raczej bez problemów.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych kamienicach usunięcie jakiejkolwiek ściany może okazać się bardzo trudne, ponieważ groziłoby to zawaleniem się budynku. Trzeba mieć na uwadze to, że w starych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. Obecnie jednakże buduje się osiedla przy pomocy innych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie ciężar budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które często są pionowymi słupami. Zazwyczaj ich nie widzimy w swym mieszkaniu, ponieważ są elementem ścian między apartamentami. To niebywale dobry pomysł, ponieważ wtedy wewnątrz swojego mieszkania można ustawienie ścian według naszego uznania modyfikować. Zwykle mamy wytyczone tylko kuchnię i łazienkę. Z pozostałymi pokojami możemy puścić wodzę fantazji. Jeśli wychowujemy dzieci, to zapewne będziemy chcieli stworzyć im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały swych pokoi. Możemy również wydzielić trochę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona na przykład z regipsu.

Gdy zainteresował Cię przedstawiony problem, odwiedź serwis instalacja fotowoltaiki w Opolu, gdzie znajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoje wiadomości!

Takiego rodzaju materiał bywa bardzo niedrogi oraz po prostu prędko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że zbytnio przepuszcza dźwięki. Jeżeli zatem chcemy zachować prywatność, to należy postawić na budowę ścian wewnętrznych z innych materiałów.

Dobrym pomysłem będzie tradycyjna cegła. Prawda, postawienie takiej ściany będzie droższe i zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej z pewnością bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała dość długi czas.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,