Końcowym elementem wykończenia budynku od zewnątrz będzie jego ocieplenie oraz położenie tynku

W naszej ojczyźnie można spotkać jeszcze sporo domów, które są niewykończone — na zewnątrz widać po prostu cegły.
Kiedyś o ociepleniu domu i otynkowaniu go decydowała zasobność portfela.

drzwi wewnętrzne pełne

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg
Ze względu na to, że elewacja nigdy nie była tania, to nie wszystkich było na nią stać. Jeśli więc budujemy dom oraz mamy zamiar, aby z zewnątrz był tak ładny, jak w środku, to powinniśmy elewację uwzględnić w planach. Nie ma innej możliwości. Z pewnością będziemy dumać nad kolorem, który będziemy mieli zamiar położyć na murach. I tu trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź opracowanie opublikowane tutaj, znajdziesz tam podobne wiadomości, które Cię zainteresują.

Jeżeli przykładowo nasz budynek posiada sporo załamań, balkonów czy jaskółek, to warto wybrać delikatne odcienie. Jeżeli jest jednolitą bryłą o prostych kształtach, to możemy pofolgować sobie z kolorem. Jednakże powinniśmy też brać pod uwagę otoczenie. Jeżeli mamy dom w miejscu, gdzie zabudowa jest spora, to warto nie stawiać na coś krzykliwego. właściciele posesji pod lasem także muszą zdawać sobie sprawę z tego, że budynek musi współgrać z odcieniami przyrody. Następną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest to, aby kolor elewacji pasował do dachu. Dużym błędem będzie wybranie koloru, który będzie się gryzł z kolorem dachówek na naszym własnym dachu! I ostatnia kwestia — odcień powinien podobać się nam.

Jeżeli wszyscy wokół powtarzają, że należy wybrać ciemny różowy, a my po prostu nie znosimy tego koloru, to nie zgódźmy się i już. To ma być przecież nasz dom i przede wszystkim nam ma się podobać wszystko, co będzie w środku i na zewnątrz.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,