Dobrze zaprojektowane miejsce pracy jest szalenie istotne dla naszego zdrowia

Ci, którzy pracują przed laptopem, wiedzą, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Ślęczenie osiem godzin przed ekranem komputera jest ciężką próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do takiego rodzaju pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia najczęściej odbija się na ludziach negatywnie.

Nasze kolejne wpisy są równie interesujące, jak ten. Więc najedź na link tutaj inwestorstwo zastępcze i czytaj rzetelne posty. Zapraszamy!

Po krótkim czasie zaczynają mieć kłopoty z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Jest to spowodowane tym, że mają nieprzystosowane stanowisko pracy. W pracy z laptopem najważniejsze wydaje się być krzesło. Powinno być ono starannie dobrane do naszego wzrostu. Musi posiadać także w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu niekiedy będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być również odpowiednio wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I rzecz jasna powinno posiadać podłokietniki. Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Powinno także mieć silikonowe kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odjechać od biurka. Z tego powodu w wielu biurach zwykle widujemy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien dosięgać stopami do ziemi.

Jeśli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to trzeba zamówić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,