Dobrze zaprojektowane miejsce pracy jest szalenie istotne dla naszego zdrowia

Ci, którzy pracują przed laptopem, wiedzą, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Ślęczenie osiem godzin przed ekranem komputera jest ciężką próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do takiego rodzaju pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia najczęściej odbija się na ludziach negatywnie. Po krótkim czasie zaczynają mieć kłopoty z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Jest to spowodowane tym, że mają nieprzystosowane stanowisko pracy. W pracy z laptopem najważniejsze wydaje się być krzesło. Powinno być ono starannie dobrane do naszego wzrostu. Musi posiadać także w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu niekiedy będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być również odpowiednio wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I rzecz jasna powinno posiadać podłokietniki. Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Powinno także mieć silikonowe kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odjechać od biurka. Z tego powodu w wielu biurach zwykle widujemy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien dosięgać stopami do ziemi.

Jeśli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to trzeba zamówić podnóżek.

Interesujący wpis? W takim razie namawiamy Cię, abyś przeczytał nowe informacje z www (http://raba.com.pl/sieci-kanalizacji-deszczowych/), którą dla Ciebie opracowaliśmy. Kliknij proszę w podany link.

Będzie to wówczas najlepszy komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,