Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją domu musimy poznać kilka istotnych faktów

Zrobienie elewacji budynku mieszkalnego wydaje się być raczej istotne. Trzeba jednak wybrać najlepszy materiał i sposób wykonania.
Najczęściej spotykanym typem elewacji w Polsce jest tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednakże myli się ten, kto mówi, że istnieje jedynie jeden rodzaj tynku. Mamy ich co najmniej kilka. Oprócz tynku można też wykonać elewację z kamienia lub drewna. Jednak wróćmy do początku. Poprawnie położona elewacja to ważna kwestia. Warto więc zatrudnić sprawdzonych specjalistów. Nie należy w tej sprawie oszczędzać. Za ewentualne sknerstwo przyjdzie nam potem zapłacić podwójnie, kiedy będzie trzeba po jakimś czasie poprawiać błędy pierwszej ekipy. Zatem od razu weźmy się do zadania, jak trzeba. Jeśli wybierzemy tynk, to możemy wybrać dla przykładu akrylowy, mineralny albo silikonowy. Pierwszy jest dosyć elastyczny, ale kiepsko przepuszcza parę. Wobec tego nie poleca się go na domy, które były ocieplone wełną mineralną. Drugi jest najtańszy. Jednak nie ma predyspozycji do utrzymania trwałego Koloru. Zatem z reguły wykonuje się go w białym lub gołębim kolorze. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on niesamowicie wytrzymały na zabrudzenia, zatem stosuje się go zazwyczaj na domach, które znajdują się blisko tras szybkiego ruchu lub dzielnic przemysłowych.

Pamiętajmy, aby decyzję o wyborze elewacji bardzo skrupulatnie przedyskutować. Są to dosyć spore koszty i inwestycję tego typu robi się na niezwykle długi czas.

Zaciekawił Cię ten wątek? Więc kliknij w link do artykułu (http://www.woodfloors.pl/podlogi-drewniane-bielany-wroclawskie/) i rozkoszuj się innymi faktami. W razie jakichkolwiek pytań – pisz do nas.

Musimy również przemyśleć kwestie pięknego koloru, który powinien pasować do dachu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,