Czemu powinniśmy szyć własne ubrania? Co dzięki temu zyskujemy? Dlaczego to rzeczywiście ciekawa opcja?

W ostatnim czasie można zauważyć w Polsce pewien trend: coraz częściej robimy pewne rzeczy samemu, bardzo dobrym przykładem jest szycie. Każda taka autorska rzecz jest prawdziwie oryginalna i nieprzeciętna, to znaczy, że kiedy idziemy ulicą nie musimy się obawiać, że spotkamy kogoś w tej samej części garderoby. Uszyte ubrania, mimo że mogą przypominać te ze sklepów, są zawsze bardzo oryginalne. Jakie są jeszcze pozostałe zalety takiego szycia?

przyjmiemy każde zamówienie na szycie

Autor: gina pina
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy szyjemy takie ubrania możemy być pewni, że dobierzemy coś idealnego dla naszej sylwetki. W sklepach ciężko jest czasami znaleźć coś najlepszego dla naszej sylwetki, tak więc uszycie tego rodzaju ubrania to gwarancja, że będziemy mieli najbardziej porządne ubranie (serwis), które będzie na nas perfekcyjnie pasować. Gdy sami tworzymy zawsze jesteśmy w stanie spontanicznie coś stworzyć przed istotnym wydarzeniem. Oczywiście nie ma mowy w tej sytuacji o sukniach z trenem lub gorsetach, lecz na pewno uda nam się stworzyć nowy top albo spódniczkę.

To powoduje, że możemy stworzyć swój własny gust, osobowość i podejście do mowy. To powoduje także, że interpretujemy trendy po swojemu albo lekceważyć je całkowicie. Co więcej, szyjąc nowe ubranie zwielokrotniamy swoją kreatywność, pracuje ona w takiej sytuacji na faktycznie dużych obrotach. Faktycznie mało rzeczy nie powoduje tak wiele radości, jak w tej sytuacji, kiedy możemy wizualizować własne pomysły, natomiast końcowy rezultat spodoba się innym osobom. Faktycznie również tym sposobem możemy zaoszczędzić dużo czasu, gdyż zamiast biegać po galeriach handlowych w poszukiwaniu odpowiedniej rzeczy, samodzielnie można zrobić to, na czym nam dokładnie zależy.

Ktoś może stwierdzić, że zakupy będą trwać krócej niż uszycie czegoś własnego, lecz to nie do końca prawda. Czasami można chodzić po wszystkich sklepach i nie znaleźć tego, o co nam chodzi. Może być tak jednakże, że nie mamy czasu na stworzenie własnych ubrań, wtedy jednak dobrą opcją jest szycie na zamówienie. Wiele osób reklamuje się w internecie. Często jak rozpoczniemy współpracę z taką osobą, jest szansa, że co jakiś czas będziemy mieć nowe i unikatowe ubranie (zobacz więcej) – szycie na zlecenie może być rozwiązaniem. Łatwo odnaleźć takie ogłoszenia, samemu także można zamieścić ogłoszenie, na przykład zlecę szycie.