Kurtyny powietrzne – instalowanie osłony powietrznej doskonałym rozwiązaniem dla dużych urzędów, itd.

Ileż to razy w mroźną porą idąc do supermarketu już w samych drzwiach odczuwaliśmy ciepło, ponieważ poczuliśmy ciepłe powietrze? Dzieję się to poprzez kurtyny powietrzne.

aleklima. logo aleklima
Klimatyzatory MDV jest urządzeniem energooszczędnym, z zastosowaniem do domu, biur, hal czy dużych powierzchni fabrycznych.

Jeśli zaciekawił Cię taki artykuł, zobacz inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam Brodziki, odnajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Także stosowane są klimatyzatory chłodzące w chłodniach, wielkich lodówkach lub mroźniach. Możemy je zobaczyć w halach sportowych i magazynowych, a też w biurowcach, w instytucjach, w urzędach, w supermarketach, w dworcach, w aptekach, w hotelach, na stacjach benzynowych, w szpitalach, ośrodkach zdrowia, w restauracjach, itd.

Wykorzystanie klimatyzatorów jest rozległe, a jego funkcja to wypływ powietrza przynoszącego cyrkulację powietrza i ma działanie na szybkie i równoczesne schładzanie lub nagrzewanie pomieszczenia. W czasie zimowym, nawiewany pływ ciepłego powietrza zapobiega wchodzeniu powietrza zimnego do pomieszczenia powstrzymując stratę ciepła, także stratę energii. Latem jednakże stanowi znakomitą blokadę przed gorącym powietrzem nadciągającym z zewnątrz lokalu, dzięki temu zabezpiecza przed dostawaniem się do niego owadów, pyłów oraz różnych zabrudzeń. Kurtyny powietrzne tworzą zasłonę powietrzną – na stronie. Celem kurtyny powietrznej jest odgraniczenie powietrza z w obrębie bloku od powietrza z zewnątrz. Kurtyna powietrzna składa się z wentylatora pracującego na powietrzu obiegowym czy cyrkulacją ciepła.

Klimatyzatory MDV nagrzewające powietrze w większości wypadków montowane w przedsionkach wejściowych dodatkowo bramach wjazdowych – ich celem jest zapobiegnięcie przed wychłodzeniem wejścia np. do budynku w czasie zimy. Natomiast klimatyzatory chłodzące powietrze używane zwykle przy drzwiach do chłodni oraz mroźni. Zamierzeniem jest zabezpieczenia napływu ciepłego powietrza do wnętrza pomieszczenia chłodniczego. Montowane klimatyzatory są poziomo, czyli nad wejściem bądź w podłodze. Również pionowo obok drzwi czy wbudowane w aranżację budynku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,