Jak dbać o kanalizację?

Budując dom należy pamiętać o wielu istotnych rzeczach, by rozmaite awarie nie ujawniały się często. Mądrze jest całość projektu wykonać ostrożnie i z wysokiej klasy materiałów, by potem nie trwonić środków na drogie naprawy.

Wrażliwymi częściami w domach są rury wodne.

Jeśli ta tematyka Cię interesuje, to kliknij tutaj, gdyż bardzo pokrewne informacje zawiera właśnie ten artykuł (http://www.trops.pl/kategoria/materialy-budowlane/izolacja/tasmy-dekarskie/). On również jest wartościowy.

Jak wszyscy wiedzą z doświadczenia, instalacje kanalizacyjne czasem nawalają. Zalanie mieszkania przez wyciekającą wodę może spowodować wielkie straty. Nawet nieduże zalanie wywoła zniszczenie dywanów. Przy gorszych awariach może zepsuć się sieć energetyczna. Co robić, by mieć sprawne rury przez dłuższy czas? Co robić, by kwoty za naprawdę rur nie wyczyściły nam totalnie portfela? Rozsądnie jest zamontować dobrej jakości separator oleju firmy normbud.

W wielu wypadkach, gdy mamy do czynienia z niebezpieczeństwem obciążeń czy przemieszczeń terenu, rury z PCV najzwyczajniej w świecie się nie sprawdzą. Mimo że rury żeliwne firmy normbud wykorzystywane kilkadziesiąt lat temu obecnie się wymienia, bo uległy korozji, dzięki zastosowanym nowym technologiom odlewniczym rury obecnej generacji są wykorzystywane do transportowania wody pitnej do naszych domów. Z zewnątrz zabezpieczane są przed korozją otoczką z cementu, a wewnątrz umieszczane są specjalne powłoki, które zapewniają doskonałą jakość dostarczanej wody pitnej. Najbardziej odporne na korozję są rury z żeliwa szarego, podczas gdy rury z żeliwa sferoidalnego mają korzystniejsze właściwości mechaniczne, zbliżone do stali.

włazy żeliwne i zasuwy klinowe

Autor: Leonid Mamchenkov
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mamchenkov/278154924/

Taki gadżet posiada ważną funkcję – separuje tłuszcz od wody. Kiedy codziennie czyścisz naczynia w zlewozmywaku, z pewnością wiele oleistych odpadów z jedzenia idzie do rur. A gdy w mieszkaniu nie zostały zamontowane zasuwa klinowa, ten tłuszcz zbiera się przez lata w rurach, ograniczając światło i niszcząc rury. Takiego sortu separatory zwykle montuje się pod zlewozmywakiem – tłuszcz kumuluje się w zbiornikach, gdyż posiada większą ciężkość od wody. Mądrze jest pamiętać, że trzeba je raz na dany czas czyścić. Skala zbierania się oleju zależy od tego, jak wiele tłuszczów zużywasz w czasie codziennego robienia dań.

O ile pragniesz, by twoje mieszkanie było prawidłowo zabezpieczone przed pożarem, zainstaluj w każdym pokoju wydajne włazy żeliwne firmy normbud. Są to sprzęty, które zalewają źródła płomieni wodą z kanalizacji. Trzeba oczywiście zamówić również specjalne sprzęty, które wyczuwają dym i wtedy włączają tryskacze. Jeżeli lubisz często palić papierosy w czterech kątach, może być to sporym problemem, bo czujniki będą się uruchamiały, czując dym. Dlatego tryskacze to najlepsze rozwiązanie dla domostw, w których nie żyją osoby palące.