Jak dbać o kanalizację?

Stawiajac domostwo należy pamiętać o wielu istotnych rzeczach, by różne awarie nie występowały często. Warto całość projektu wykonać ostrożnie i z jak najlepszych materiałów, by w przyszłości nie wydawać kasy na drogie naprawy.

Wrażliwymi częściami w domach są rury kanalizacyjne. Jak pamiętamy z praktyki, instalacje wodne czasami nawalają. Zalanie domu przez lejącą się wodę może przynieść znaczne zniszczenia. Nawet nieduże zalanie wywoła zniszczenie podłóg.

Jeżeli potrzebne Ci nowe źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie pod ten odnośnik. Znajdziesz w tamtym miejscu artykuły utrzymane przy pomocy zbliżonej narracji.

Przy poważniejszych usterkach może zepsuć się sieć prądowa. Co czynić, by zachować sprawne rury przez dłuższy czas? Co robić, by kwoty za reperację infrastruktury nie wyczyściły nam doszczętnie portfela? Warto zamontować porządnej jakości separatory tłuszczu.

Przyłącze wodne

Autor: Leonid Mamchenkov
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mamchenkov/278154924/

Taki gadżet ma nieocenioną funkcję – separuje tłuszcz od wody. Kiedy codziennie zmywasz naczynia w umywalce, bez wątpienia wiele oleistych cieczy z pożywienia dostaje się do rur. A jeśli w mieszkaniu nie zostały założone separatory oleju firmy normbud, ten tłuszcz kumuluje się przez lata w kanalizacji, blokując światło i niszcząc rury. Takiego sortu separatory zwykle montuje się pod zlewozmywakiem – tłuszcz osadza się w zbiornikach, ponieważ posiada większą wagę od wody. Warto pamiętać, że powinno się je raz na jakiś czas czyścić. Skala kumulowania się oleju jest zależna od tego, jak sporo tłuszczów używasz w trakcie powszedniego przygotowywania jedzenia.

O ile pragniesz, by lokum było dobrze zabezpieczone przed ogniem, załóż w każdym pomieszczeniu dobre separatory substancji ropopochodnych. Są to urządzenia, które polewają źródła pożaru wodą z kanalizacji. Trzeba rzecz jasna nabyć także specjalne sprzęty, które wyczuwają dym i wtedy odpalają tryskacze. Jeżeli popalasz papierosy w mieszkaniu, może być to przeszkoda, ponieważ urządzenia będą się uruchamiały, czując dym. Dlatego tryskacze to najlepsze rozwiązanie dla domów, w których nie mieszkają osoby palące.

Napisał normbud.pl