Jak sobie poradzić z upałem?

Pojawiła się wiosna, a wraz z nią nastały pogodne dni. Czekaliśmy na ten moment z utęsknieniem. Tegoroczna zima wyjątkowo dała nam popalić. Stąd też nie możemy się doczekać letniego sezonu i gorącego słoneczka. Gdy na dworze panuje piękna pogoda, momentalnie lepiej nam się funkcjonuje. Ale co zrobić, gdy potem jest nam za ciepło? Wakacyjne upały mogą wykończyć nawet największego entuzjastę lata. Kiedy skwar leje się z nieba nie mamy siły na nic, a już zwłaszcza na ciężki dzień pracy.

Ale żyć należy i z upałami również w jakiś sposób musimy sobie poradzić. Jest parę sposobów na to, by przetrwać ten straszny okres. Na pewno trzeba rozpocząć od nawilżania naszego organizmu. Jest to wyjątkowo ważna sprawa.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej kanalizacja danych na pozostałych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Latem obowiązkowo musimy mieć przy sobie butlę wody źródlanej. W domu dobrze jest popijać ziółka. Doskonale gasi pragnienie świeżo zaparzona mięta z odrobiną cytryny. Postarajmy się ograniczyć spożywanie kawusi. Zamiast niej raczmy się zieloną herbatą.

klimatyzatory, klimatyzator naścienny

Bardzo ważnym elementem ochrony przed gorącem jest odpowiedni strój. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, z czego jest wykonana nasza kolekcja na lato. Wyrzućmy do kosza wszystkie syntetyczne szmatki i postawmy na naturalne materiały, które nie tylko ochraniają nas przed gorącem, ale również przyjemnie ochłodzą. Pamiętajmy o okryciu głowy. W upalne dni nie można chodzić po ulicy bez czapki lub chustki.

klimatyzacja

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym biurze wymuśmy na naszym przełożonym, by zainstalował klimatyzatory kanałowe, które zapewnią nam rześkie powietrze przez cały czas: W dodatku, dzięki specjalnym filtrom, takie klimatyzatory oczyszczają naszą atmosferę z wszelkich bakterii. Jeśli się sprzeciwi, można zagrozić strajkiem całego zespołu. Można argumentować naszą prośbę faktem, iż prawidłowa cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu świetnie wpłynie na jakość naszej pracy.

Jeśli zastosujemy również lekką dieta i będziemy unikać ciężkich potraw, to bez wątpienia damy radę przeżyć gorące lato w mieście. A kiedy tylko nadarzy się okazja, ucieknijmy na zieloną trawkę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,