Co to jest inteligentny dom? Wszystko, czego chciałbyś się dowiedzieć w tym temacie

Inteligentny budynek jest zaawansowanym rozwiązaniem, opartym na sieci czujników i jednym, centralnym systemie kierowania zintegrowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na prosty przepływ informacji pomiędzy fragmentami składowymi instalacji a także przynosi szerokie spektrum opcji oddziaływania. Na skutek wykorzystania informacji z czujników i detektorów inteligentny dom sam dopasowuje się nie tylko do obecności domowników, lecz także do czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych takich jak chociażby temperatura, nasłonecznienie lub wilgoć powietrza.

nowoczesny dom

Autor: Charles Hutchins
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takim rozwiązaniom inteligentny domek znacznie poprawia komfort życia codziennego jego lokatorów. Centralny system kierowania pozwala wygodnie sterować niemal każdym urządzeniem w inteligentnym obiekcie, a za sprawą użycia wizualizacji i podłączenia instalacji do sieci internetowej eksploatator może kontrolować jego działanie z każdego punktu na globie.

Przedstawiana tu tematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź dalej (https://www.bmeters.pl/pl/wodomierze_i_liczniki_wody/245/), który publikuje podobne zagadnienia.

Integracja ogółu instalacji z systemem alarmowym i monitoringiem przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa budynku. Inteligentny domek przeprowadza symulację obecności domowników na podstawie wcześniej zarejestrowanych wydarzeń, co pomaga zniechęcić przypuszczalnych włamywaczy.

Możliwości, jakie dają inteligentne instalacje są niezwykle rozbudowane oraz stale się powiększają. Zautomatyzowane za pomocą magistrali EIB, a przez to racjonalne sterowanie aktywnością instalacji codziennego użytku (sterowanie ogrzewaniem), pozwala znacznie ograniczyć koszty mediów, przez co domek jest przyjazny środowisku – . Inteligentny obiekt to aktualnie standard zalecany przez Unię Europejską.

Wykorzystywane rozwiązania umożliwiają elastycznie dopasowywać działanie instalacji połączonych z EIB w ramach obiektu do indywidualnych potrzeb jego użytkowników oraz przynoszą wiele opcji w kontekście przyszłej rozbudowy. Odpowiednio zaplanowana instalacja elektryczna pozwala unikać kucia ścian, a co się z tym wiąże wielu niepotrzebnych oraz kłopotliwych remontów.

Aby przeczytać następny frapujący artykuł (http://www.trops.pl/kategoria/farby-i-lakiery/farby/farby-do-scian-i-sufitow/) na ten temat, wejdź w poniższy link — tam znajdziesz więcej wiadomości.

To jedynie poniektóre plusy, które ma inteligentny dom. Podobne centralne sterowanie domem staje się współcześnie normą w nowo stawianych obiektach. Jest to nadzwyczaj funkcjonalne rozwiązanie.