Podgrzewacze są najbardziej popularnym urządzeniem do ogrzewania wody

Ciepła woda dzisiaj nie stanowi luksusu. Wręcz odwrotnie, nikt nie będzie sobie wyobrażał domu, hotelu albo restauracji bez tego medium. Dyskusyjną sprawą pozostaje ewentualnie sposób pozyskiwania ciepłej wody dla konkretnych potrzeb. W wielu lokalach mieszkalnych, a niekiedy i na nowo budowanych osiedlach domów jednorodzinnych spotyka się już dostępne przyłączenie ciepłej wody która jest dostarczana wprost z elektrociepłowni lub pośrednio z kotłów zlokalizowanych w odpowiednim na terenie osiedla. Lecz nadal najpopularniejszym rozwiązaniem są domowe podgrzewacze wody montowane w domu i dopasowane do wymagać danej rodziny. Jeżeli łazienka albo kuchnia mają niewielką powierzchnię, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie na przykład bojler elektryczny.

Podgrzewacz wody

Autor: www.freeimages.com
Źródło: www.freeimages.com
Podgrzewacze takie posiadają jedną bardzo dużą przewagę nad innymi typami. Są małe, nie zajmują zbyt dużo powierzchni, przez co zainstalować je można w pobliżu umywalki albo prysznica. Nie występują wtedy straty związane z przechowywaniem jakiegoś zapasu ciepłej wody lub jej przesył rurami na większą odległość. Zamontować je można pod umywalką albo nad kranem w kuchniach lub łazienkach.

Czy ta aktualna treść podoba Ci się tak wyjątkowo, że chcesz przeczytać inne? Miło nam! W takim razie zapraszamy na świeżą witrynę.

Jedynym ograniczeniem, niekiedy dość trudnym do realizacji, jest wymóg posiadania odpowiedniej instalacji elektrycznej, aby przyłączyć bojler. Jeżeli będzie brakować instalacji trójfazowej trzeba zadowolić się podgrzewaczami gazowymi. Te drugie/ostatnie są znacznie większe i potrzebują posiadania przewodów kominowych odprowadzających spaliny a także działających sprawnie przewodów wentylacyjnych.

Użytkowanie ich wiąże się z niebezpieczeństwem problemów z kominem i w konsekwencji wybuchem gazu. Aby zgromadzić większą ilość wody, przykładowo na kąpiel, użyć można pojemnościowych ogrzewaczy wody, jakie mogą jednorazowo oddać od paru do nawet kilkudziesięciu litrów wody. Takie urządzenia wymagają z kolei znacznej ilości miejsca, gdyż zbiornik który zawiera większą ilość cieczy wyposażony być powinien w systemy zabezpieczające oraz odpowiednie instalacje do jej podgrzewania i tym samym jego gabaryty są znaczne.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,