Przepustnice klapowe są niezbędne przy zakładaniu armatury przemysłowej

W różnorakich firmach, lecz także i w zwykłych domach, w rurach płynie woda, która czasem powinna być zablokowana, by nie doszło do zalania. Dlatego także tworząc armaturę przemysłową powinniśmy tak ją zaplanować, by znajdowało się w niej miejsce, które zezwoli nam na zamknięcie przepływu i wstrzymanie płynu.

Przepustnice klapowe ustalają przepływ płynów

zawór odcinający

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
W takich miejscach zakładane są przepustnice klapowe, które przy pomocy właściwej dźwigni mogą być odpowiednio zamykane oraz otwierane, a woda w razie potrzeby może przestać płynąć, dając możliwość usunięcia zniszczonego elementu, bez konieczności demontowania całości. Dlatego również takie przepustnice powinny działać bardzo lekko oraz najlepiej będzie, jeśli bez trudu da się je przesunąć za pomocą siły naszych rąk.

Zawór motylkowy często stosowany okazuje się w łazienkach

Rurki, które stosowane są przy ubikacjach, lub pralkach okazują się coraz lepsze i naprawdę solidne, jednakże nie mamy szansy posiadać pewności, że po kilku latach używania ich nic złego nie będzie się z nimi działo.

Jeżeli chcesz zdobyć podobne dane na ten temat to odkryj więcej tutaj (http://maragency.pl/kategoria/dmuchawy/dmuchawy-lamelowe/23), gdyż odnajdziesz tu jedynie ciekawe informacje na ten temat.

Przez to sporo osób przy takich rurkach oraz wężykach stosuje zawór motylkowy – zawór motylkowy.

zawór

Autor: Gardena
Źródło: Gardena

Pozwala on na zamknięcie wody oraz wstrzymanie jej w głównych rurach, jeśli akurat nie chcemy z niej wykorzystywać oraz nie musi być ona dopuszczana do danego urządzenia. Jej zakręcanie i otwieranie jest tak proste, że nie powinniśmy posiadać z tym żadnego trudu a tego typu zawór oferuje nam świadomość, że wszystko jest w właściwy sposób zamknięte.

Zobaczmy w sklepach jak to funkcjonuje

Kupując właściwą armaturę do swojego domu, albo przedsiębiorstwa, powinniśmy mieć gwarancję, że wybieramy to co najlepsze. Dlatego jeszcze przed sprawunkiem, jeszcze w markecie należy okręcić taki zawór oraz zobaczyć jak to wszystko chodzi. Wtedy będziemy posiadali pewność, że w razie potrzeby nie zawiedziemy się na konkretnym sprzęcie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,