Ciężko jest funkcjonować bez ciepłej wody

Chyba nikt nie może sobie wyobrazić codziennego życia bez ciepłej wody w domu. Można ją dostarczyć na dwa sposoby. Najpopularniejsze w jednorodzinnym budownictwie, ale również w budynkach stawianych wiele lat temu, jest dostarczenie jedynie zimnej wody i późniejsze zagrzanie jej już w domu czy mieszkaniu. Drugi sposób to przyłączenie się do miejskiej sieci, z jakiej otrzymuje się ciepłą wodę w odpowiedniej temperaturze.

woda

Źródło: http://www.morguefile.com/
Może to być dużo wygodniejsze rozwiązanie, gdyż odpada konieczność posiadania czegoś do podgrzewania, ale jednak jest możliwe jedynie w miejscach gdzie będzie dostęp do takiej sieci. Dlatego też z reguły spotyka się to w dużych miejscowościach i budynkach wielorodzinnych, natomiast w każdym innym przypadku każdy indywidualnie powinien zadbać o podgrzanie wody.

Do dyspozycji jest parę różnych technologii, tak więc zdecydowanie się na najbardziej odpowiednią do wymagań i możliwości technicznych wymagać będzie chwili zastanowienia się i przemyślenia wszystkiego.

Najpopularniejsze do chwili obecnej są różnego rodzaju piecyki gazowe. Przyłącza się je do instalacji gazowej w mieszkaniu, a ich działanie polega na tym, że gazowy płomień grzeje przepływającą przez specjalny podgrzewacz ciepłą wodę. Piecyki na gaz(polecamy instalacja sug) obecnie są bardzo bezpieczne i ekonomiczne, przez co w dalszym ciągu są bardzo chętnie kupowane przez licznych klientów. Jednak potrzebują doprowadzenia do budynku gazu, a że ponieważ rezygnują z tego, to popularność zaczęły również zyskiwać inne urządzenia do grzania. Przykładowo elektryczne podgrzewacze wody stały się już tak wydajne, że bez problemów mogą zastępować gazowy piecyk, a jednocześnie są znacznie lżejsze, bardziej bezpieczne i tańsze w użytkowaniu. Silniejsze modele potrzebują zastosowania trójfazowej sieci, dlatego też już przy projektowaniu warto to przewidzieć. Jeśli ktoś z kolei nie korzysta często z ciepłej wody, to ciekawym wyjściem w takiej sytuacji będzie na przykład kilkudziesięciolitrowy bojler, w jakim można ogrzać wodę na cały dzień mycia.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,