O czystym powietrzu marzą tak mieszkańcy wojewódzkich miast, jak i fachowcy pracujący w fabrykach bądź na budowach

O czystym powietrzu mówią tak ekolodzy, jak i posłowie i senatorowie czy przeciętni obywatele. W XXI stuleciu ogromną wagę przywiązuje się przede wszystkim do tematu zbyt dużej emisji spalin oraz gazów cieplarnianych, jak również smogu. Gdy mówimy o obowiązku poprawy jakości dolnych warstw atmosfery, to w większości przypadków na uwadze mamy takie miasta, jak stolica Małopolski, gdzie mieszkańcy oddychają mocno zanieczyszczonym powietrzem. Tymczasem skupiając się przede wszystkim na ekologii, całkowicie zapominamy o halach zakładowych, gdzie monterzy nierzadko muszą wdychać drobinki rozmaitych substancji albo opary lakierów, bo pracodawca nie zatroszczył się o odpowiednią wentylację danego pomieszczenia.

Pięćdziesiąt lat temu na ogromną skalę wykorzystywano rakotwórczy azbest do wytwarzania np. eternitu, a mężczyźni pracujący w takich zakładach zapadali na poważne choroby. Obecnie kładzie się o dużo większy nacisk na bezpieczeństwo podwładnych, chociaż jeszcze nie wszystkie zakłady dysponują supernowoczesną infrastrukturą – czytaj o macie filtracyjnej. Jedną z najważniejszych kwestii z pewnością bywa skonstruowanie systemu wentylacji.

Żeby działał on bez zarzutu, powinien być wyposażony w świetnej jakości maty filtracyjne.

Wykonaj krok do przodu i zobacz co ma proponowana strona – znalezione na niej informacje wciągną Cię zupełnie, gdyż są interesujące.

Wykonane z trudno palnych prefabrykatów, np. włókien poliestrowych, spełniają wszystkie europejskie standardy. Mata dostępna w sprzedaży zazwyczaj jest starannie opisywana, a parametry techniczne obejmują tak skuteczność filtracji, gramaturę, jak i maksymalną temperaturę pracy – poznaj firmę Iow Trade. Prawidłowo dobrane włókniny filtracyjne stają się najlepszymi sprzymierzeńcami w walce z zanieczyszczeniami, także w profesjonalnych lakierniach – maty filtracyjne instalowane są w sufitach tzw. kabin lakierniczych.

filtr

Autor: Zehnder
Źródło: Zehnder

Omawiając wątek jakości powietrza powinniśmy koniecznie powiedzieć kilka słów o wymagającej pracy na budowach. Tutaj murarze lub dekarze bywają narażeni na wiele niebezpieczeństw, w tym też na pylicę. Powietrze pełne małych ziarenek piasku wiązary kratowe drewniane innych materiałów budowlanych staje się szkodliwe nawet dla wywrotek. Dlatego inżynierowie musieli zatroszczyć się o to, aby silniki wozów były odpowiednio chronione.

Filtr powietrza donaldson świetnie zdaje egzamin w tak ekstremalnych warunkach. Aby przedłużyć czas jego użytkowania, asystenci sprzedaży sugerują zakup dodatkowych akcesoriów, np. fartucha zabezpieczającego. Istotne jest również to, by regularnie, czyli zgodnie wytycznymi podanymi przez producenta, wymieniać zużyte wkłady. Tylko tak zabezpieczony silnik wywrotki będzie mógł działać długie lata, a w końcu jego wymiana albo naprawa zawsze bywa związana z niemałymi wydatkami.