Jaki powinien być atrakcyjny oraz całkowicie bezpieczny plac zabaw dla dziec?

Zabawa pełni w życiu naszych pociech naprawdę istotną rolę. Dla naszych pociech zabawa to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim możliwość nauki potrzebnych umiejętności, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Zabawa na zewnątrz domu, a zwłaszcza na porządnie urządzonym placu zabaw sprzyja nie tylko rozwojowi malucha, ale również jego zdrowiu. Jak powinien prezentować się bezpieczny plac zabaw dla dzieci?

Plac zabaw powinien przede wszystkim zapewniać dzieciom bezpieczeństwo. Bezpieczne powinny być nie tylko przeróżne sprzęty, które dostrzec można na placu. Równie znaczące są nawierzchnie na place zabaw. Wspomniane nawierzchnie na place zabaw muszą solidnie chronić dziecko w razie upadku. Szczególnie ważny jest wybór typu nawierzchni pod huśtawkami, zjeżdżalniami i karuzelami. Pod tymi urządzeniami bardzo dobrze sprawdzą się nawierzchnie mineralne. Wspomniana Nawierzchnia mineralna produkowana jest z materiałów, które mają naturalne pochodzenie. Często do jej produkcji stosowany jest łubek górski. Decydując się na nawierzchnię o charakterze mineralnym, można urządzić bezpieczny, ale również bardzo estetyczny plac zabaw, gdyż jest ona produkowana w szerokiej kolorystyce.

plac zabaw

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Następna kwestia, którą należy poruszać to urządzania, które ustawiane są na placach zabaw. Na placach zabaw na terenie naszych miast znajduje się coraz więcej urządzeń , które wyprodukowano z drewna. Klej do drewna , który służy do montażu tych urządzeń powinien być na tyle mocny, aby podczas eksploatacji nie doszło do samoczynnego demontażu tych urządzeń. http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna

Klej do drewna powinien być także odporny na działanie warunków atmosferycznych, sprzęty te będą przecież ustawione na świeżym powietrzu. Z uwagi na warunki eksploatacji wszelkie drewniane elementy sprzętów powinny zostać powleczone także solidnie dobranym środkiem do impregnacji. Zarówno klej, jak i środki impregnujące powinny spełniać normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Również farby, którymi powleczone są wszystkie, zarówno te zrobione z drewna, jak i zrobione z metalu części urządzeń powinny posiadać stosowne atesty. Sprawa bezpieczeństwa pociech na placu zabaw jest niezwykle ważna, nie można o tym zapomnieć przy jego wykonywaniu.