Jak wybierać najlepsze uszczelki, z jakiego typu materiału powinny być zbudowane? Jaki mamy wybór, o jakich sprawach pamiętać?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem uszczelki, którą będziemy wykorzystywać w naszym wyrobie, to nie powinniśmy koncentrować się jedynie na jej kształcie lub na tym, ile kosztowała. Podobnie istotny, a nawet bardziej istotny jest surowiec, z którego została ona zrobiona. Jak więc wybrać najbardziej odpowiednią uszczelkę, ażeby spełniała swoje zadania?

Uszczelka

Autor: glass24.pl
Źródło: glass24.pl
Przede wszystkim korzystnie wybierać najlepsze modele, jak uszczelki ptfe , ale także bardzo istotne jest, aby zdawać sobie sprawę, jaki panuje podział ze względu na stosowane materiały. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czym się odznaczają się poszczególne typy uszczelek. To również jest pomocne, jak mamy do wyboru inne modele podobnych produktów, na przykład profile gumowe. Faktycznie jednym z najbardziej popularnych i wykorzystywanych materiałów jest plastyfikowany polichlorek winylu.

Jest faktycznie bardziej tani i bardziej bezproblemowy w produkcji od stosowanego od lat kauczuku EPDM, bo termoplastyczne przetwórstwo minimalizuje proces wulkanizacji, więc powoduje, że taka produkcja jest właściwie bezodpadowa. Uszczelnienia z plastyfikowanego PVC wykonuje się metodą wytłaczania w postaci profilu o określonym kształcie. Taki kształt należy dobierać w taki sposób, ażeby ściśle przylegały do uszczelnianych elementów. Materiał tego rodzaju można dowolnie modyfikować, dzięki czemu uzyskamy wynik uszczelniania o szerokim wachlarzu zastosowań, jakie są odporne na różne zabrudzenia, jak oleje czy tłuszcze.

szczegóły w podanym źródle -break–>

Pozostały rodzaj to termoplastyczne elastomery.

Aktualnie dostęp do nowych wiadomości jest niesamowicie ważny, więc zobacz wpis z witryny, gdyż traktuje on o pokrewnej kwestii.

Tak samo jak poprzedni model nie wymagają wulkanizacji, jesteśmy w stanie je przetwarzać różnorodnymi sposobami stosowanymi w sytuacji konwencjonalnych tworzy termoplastycznych. Proces przetwórstwa tych elastomerów jest faktycznie łatwiejszy w porównaniu z mieszankami gumowymi, zaś właściwości wyrobów są w wielu okolicznościach prawie porównywalne z właściwościami wyrobów na bazie kauczuków EPDM.

Przy tym wszystkim nie powinniśmy zapominać, że najlepszy dobór kształtu uszczelki ma wielki wpływ na jej własności. W wielu wyrobach, jakie nie są narażone na wpływ agresywnych czynników uszczelnione z mniej fachowego materiału będzie także spełniało swoje funkcje, a jednocześnie to rozwiązanie będzie tańsze. Zawsze więc należy pamiętać o wyborze jak najlepszych materiałów, nie jest ważne czy to uszczelki, profile a może szczeliwa (sprawdź oferty).