Jaki pomnik wybrać? Sprawdź możliwości, jakie masz do wyboru

Śmierć to zawsze smutne wydarzenie, bez względu na to czy ten świat opuścił ktoś z naszej bliskiej, czy trochę dalszej rodziny. Choć przygnębienie będzie nam towarzyszyć przez długi okres po pogrzebie, to należy zastanowić się nad istotnymi do wykonania sprawami. Do jednej z nich zaliczają się pomniki

.

Dla osób, które po raz pierwszy stykają się z tym tematem, decyzja może być niebywale trudna, toteż warto jest dowiedzieć się, jakie opcje są do wyboru, aby lepiej orientować się w proponowanych rozwiązaniach.

nagrobek granitowy

Jedną z najważniejszych spraw jest model nagrobka. Nagrobki mogą mieć rozmaite wielkości i kształty, które trzeba dostosować do miejsca, jakie zostało wykupione na cmentarzu. Drugim elementem jest materiał. Najbardziej powszechne są pomniki granitowe, gdyż są niezmiernie trwałe i niekłopotliwe w utrzymaniu. Nie przeszkadzają im ciężkie warunki pogodowe, zatem przez lata będą prezentować się jak nowe. Mniej popularny oraz wymagający więcej zabiegów pielęgnacyjnych jest piaskowiec. Chociaż teraz nie jest zbyt często wykorzystywany, to może przetrzymać równie długo, co nagrobek z granitu, jednak trzeba mieć gwarancję, iż będziemy mogli się nim odpowiednio zająć. Z przeciwnej strony nagrobek wyróżni się z innych, podobnych płyt. Ostatnim rodzajem materiału jest marmur, lecz może być wykorzystywany wyłącznie we wnętrzach. Domaga się jeszcze większej pielęgnacji od piaskowca i dodatkowych zabiegów impregnacyjnych. Posiada swój urok, lecz nie nadaje się dla każdego, zatem nie warto zaciekle trzymać się przy swojej decyzji, jeżeli wiemy, iż nie spełniamy warunków, bez których marmur nie może się obyć. Należy także zdecydować się na kolor kamienia, a z aktualnymi możliwościami zapoznajemy się w określonym zakładzie kamieniarskim.

Doczytaj – tborkowski.pl/nagrobki-granitowe/

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz wyszukać dobrą firmę, jakiej specjalnością jest kamieniarstwo Warszawa, możesz dowiedzieć się o propozycjach w sieci. Firma musi troszczyć się o jakość materiałów przez siebie stosowanych i dokładność wykonywania nagrobków. Nim wybierzesz się do siedziby wybranego zakładu, zadzwoń i spytaj o ważne dla ciebie sprawy, by nie jechać na darmo, gdyż może się okazać, że firma nie będzie zdolna odzwierciedlić twoich wymagań. Gdy już otrząśniesz się z pierwszego szoku, dobrze jest jak najszybciej zastanowić się nad nagrobkiem, by nie odkładać wszystkiego na później.

M www.tborkowski.pl/nteresować: