Doskonała myśl!

Warszawa, stolica Polski, miasto, w którym wiele osób znajduje stałe zatrudnienie i chce nabyć mieszkanie. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo specyficzny i trzeba poważnie przygotować się do nabycia nieruchomości.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w pozostałych dużych miastach. Za mieszkanie w śródmieściu trzeba zapłacić naprawdę dużo, i bez znaczenia jest fakt, czy interesuje nas nowa inwestycja, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są lokale w dzielnicach leżących na obrzeżach Warszawy, ale jeśli każdego dnia musimy dojeżdżać do pracy w centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne kłopotliwe, długie dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów jawi się jako rozsądne rozwiązanie, w ogóle mieszkania na Pradze są sprzedawane w atrakcyjnych cenach, a zarazem mają atrakcyjną lokalizację, ponieważ dzielnica znajduje się w pobliżu warszawskiego centrum.

Warszawski rynek nieruchomości wciąż ulega rozwojowi.

Przeczytaj to, co jest opublikowane . Dotyczy on podobnej kwestii co ta omawiana w tym wpisie, więc z pewnością niezwykle Cię zaintryguje.

Co roku przybywa nowych mieszkań. Jeśli chodzi o mieszkania na Pradze, to wyraźny jest trend polegający na budowaniu mieszkań dwupokojowych oraz apartamentowców o wysokim standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie około 7 tys. zł za mkw, Praga Południe ma propozycje o niemal 1000 zł więcej za metr. Jeżeli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów zdaje się być dobrym wyborem, ponieważ w tej części Pragi możliwość niespiesznego życia łączy się z dobrze przygotowaną infrastrukturą miejską. Rozważając, czy lepiej opłaca się nabywać mieszkania nowe, czy z drugiej ręki, to także tutaj sporo uzależnione jest od położenia. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny wiekowych nieruchomości.

m3

Źródło: flickr.com

Miejmy na uwadze, iż nabywając mieszkanie z rynku wtórnego, musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami, gdyż pomieszczenia będą potrzebować remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament przygotowany do zamieszkania, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadecydujemy o tym, jak pomieszczenia zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena nieruchomości, ale także kwestia tego, przez jaki czas możemy zwlekać z zamieszkaniem – poważny remont to przedsięwzięcie, które zajmie nam przynajmniej parę miesięcy.