Na co trzeba zwrócić uwagę kupując cztery kąty

Kupno nieruchomości to poważna decyzja, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na jej przemyślenie. Bez względu na to, czy kupujemy mieszkanko nowe, czy też z rynku wtórnego, są pola, na które koniecznie trzeba kierować uwagę. Podpowiemy, co jest istotne w obydwu wypadkach.

Piwnica jako pokój dzienny

Autor: liangjinjian
Źródło: http://www.flickr.com/photos/liangjinjian/3461548132/
Na co zwracać uwagę, nabywając nowe mieszkanko? Jeśli decydujemy się na zakup nowego mieszkania, mamy do wyboru dwie możliwości. Po pierwsze można kupić mieszkanie już wybudowane lub mieszkanko, które dopiero powstanie. Kupując mieszkanko, należy wziąć pod uwagę sporo czynników, które wpłyną na jego funkcjonalność jak też oczywiście wygląd. W pierwszym wypadku sytuacja jest o tyle prostsza, że nie kupujemy przysłowiowego „kota w worku”.

Sprawdź ten odsyłacz – ta wskazówka ze strony odkryje całkowicie nową porcję materiałów na temat, który być może wydać Ci się godny zgłębienia.

Warto więc dobrze zastanowić się, co preferujemy. W obu wypadkach trzeba zastanowić się, jakich rozmiarów winno być mieszkanko, jaki rozkład ma mieć i z ilu pokoi się składać. Istotny jest również sposób nagrzewania mieszkanka, jego lokalizacja i dostęp do transportu miejskiego, budowli użyteczności publicznej, typu szkoły, ośrodki zdrowia (). Istotne jest też, ażeby sprawdzić kwestie formalne, czy na mieszkaniu nie jest zaciągnięta hipoteka, jak wygląda umowa, którą otrzymasz do podpisania, jakie są płatności. Jeśli mieszkanko ma być dopiero zbudowane, to warto dowiedzieć się, jaki jest stan kapitałowy dewelopera, jak wyglądały jego dotychczasowe realizacje, i co istotne, czy nie było w nich większych opóźnień. Zdobycie tych informacji umożliwi uniknięcie późniejszych rozczarowań.

mieszkanie gotowe do odbioru technicznego

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkanko z rynku wtórnego również może okazać się pełne pułapek.

Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę na temat opracowany w naszym artykule? Zatem zapraszamy – kliknij w źródło (http://www.kalbarczyk-rzeczoznawcy.pl/wycena-dzialki-domu/) i przeglądaj kolejne ciekawe wpisy.

Tutaj ważne jest sprawdzenie wieku domu i jego stanu technicznego. Dobrze jest wypytać się, czy domek był odnawiany, czy jest ocieplony, kiedy weryfikowano jego stan techniczny. Obejrzyj także okolicę, klatkę schodową, piwnice oraz windy. Takowe informacje powiedzą ci, jak funkcjonuje administracja osiedla jak też czy w takich warunkach chciałbyś mieszkać. W samym mieszkaniu nieodzownie musimy skontrolować stan instalacji, których ewentualny remont znacznie podnosi koszty. Poza tym, zwróć uwagę na stan okien jak też podłóg, ponieważ ich wymiana również nie należy do tańszych. Teraz gdy wiesz na co zwracać uwagę, wbij w przeglądarkę interesującą cię frazę, dla przykładu: Bukowe Osiedle ewentualnie mieszkania Trzebnica (wybór mieszkania : Bukowe Osiedle – zapraszam do lektury).