Rola oświetlenia w pomieszczeniu

Oświetlenie to jedno z najistotniejszych elementów w aranżacji wnętrz. Można nim zaczarować całe wnętrze i sprawić, że będzie podążające za modą. Współczesne trendy to przeskalowanie, masywne kanapy, wielkie stoły, ale także abażury oraz lampy podłogowe, a wręcz zegary.

łazienka

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Czy pamiętacie, czego doświadczał Gulliwer, gdy trafił w swej podróży do ziemi gigantów? Czy też Alicja w Krainie Czarów po wychyleniu napoju z wiadomej butelki? Dzisiaj, aby pośpieszać za modą, wszyscy winniśmy poczuć się troszkę jak maluchy w świecie zbyt dużych dla nas rzeczy (sprawdź lampy tutaj). Skądże ten trend? Mieliśmy wzory rodem z baroku jak też półprodukty hi-tech przeniesione ze statków kosmicznych. Wszystko już było. Toteż próba szukania nowego nie w układzie, a w skali. Okazuje się, że to dobry trop.Oświetlenie wnętrz to jedno z najistotniejszych elementów w projektowaniu wnętrz. Nie bójmy się, że abażur będzie zbyt duży do naszego wnętrza, gdyż o to właśnie idzie. Oświetlenie, dzięki swej dwoistej naturze, na starcie osiąga wyższość ponad czysto namacalnym otoczeniem. Powieszona w powietrzu lampa zyskuje doskonałą ekspozycję i jest widzialna ze wszystkich stron. A my? Wiedzeni atawistycznym odruchem, gromadzimy się wokół kręgu światła, szukamy w nim źródła dobrego samopoczucia. I choć olbrzymie lampy mogą się wydawać nazbyt majestatyczne do zwyczajnego domu, warto spróbować. Alkierz jak też gabinet, intymne zakamarki mieszkanka, dzięki przeskalowanej postaci oświetlenia staną się domkniętą całością. Przepych?

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, ale nie wypływający z przekroczenia zdobień, ani nagromadzenia gadżetów, lecz z wrażenia że wnętrze zostało zaplanowane do końca, częstokroć za sprawą jednego obiektu. Lampki nocne są nieodłącznym elementem sypialni .http://www.lampyilampki.pl/263-lampki-nocneowny nastrój służący wypoczynkowi.Kolejną istotną kwestią będzie oświetlenie łazienki. Czesanie, golenie, reoświetlenie łazienki rąk, szczotkowanie zębów – całe mnóstwo powszednich działań, przy jakich konieczne będzie odpowiednie oświetlenie łazienki. W sklepach znajdziesz lampy, które możemy umieścić blisko lustra, dzięki temu lepiej zobaczysz to, co robisz, a także lampy montowane na ścianach oraz suficie kreujące relaksujący nastrój w toalecie.