Z jakiego powodu warto jest wynajmować nieruchomości we Wrocławiu?

Wchodząc z tematem od samego początku wyłóżmy czym są nieruchomości. W ujęciu prawa cywilnego nieruchomościami są elementy powierzchni ziemskiej stanowiące autonomiczny przedmiot własności (grunty), oraz budynki wiernie z gruntem związane lub cząstki takich budynków, jeśli na mocy przepisów szczególnych wyznaczają odrębny od gruntu przedmiot własności. Nieruchomości dzieli się na: gruntowe, budynkowe lub części budynków.

nieruchomości

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
W następstwie kryzysu na powszechnych rynkach pieniężnych, nastąpił spadek cen posiadłości. Niestety, taka pozycja jest bardzo komfortowa jedynie dla tych, którzy posiadają ogrom wolnych środków finansów i dużą zdolność kredytową. Kredyty bowiem, nie tylko stały się zdecydowanie droższe, ale też procedury ich przyznawania pozostały przez banki zaostrzone. Czy warto przez to, się zadłużyć, by inwestować w nieruchomości Wrocław? Więc, nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych postaci inwestowania.

Zainteresowało Cię to zdanie? Jeśli tak, to z przyjemnością pragniemy Cię powiadomić, że kolejny istotny link (https://www.domanski.com.pl/schody-radom/) oczekuje na Ciebie na nowej stronie – zanurz się w niej z radością.

Koszty na tym rynku są stosunkowo stabilne i mają kierunek przeważnie wzrostowy. Obecna sytuacja zdaje się ten punkt widzenia nieco negować, ale to jedynie ustęp potwierdzający dewizę, która w krótkim okresie czasu może znów zacząć obowiązywać. Posiadłość jest inwestycją bardzo elastyczną, którą możesz zużytkować dla uzyskania jednorazowego przychodu (sprzedaż) lub uzyskania transferu kapitałowego (najem). Co interesujące, kiedy popyt na zakup nieruchomości maleje, zwiększa się on na ich dzierżawę, zatem w obydwu trafach możesz na tym zarobić. Podczas gdy zdecydujesz się więc na lokatę to weź wcześniej pod uwagę zarówno plan zagospodarowania przestrzennego miejsca w którym chcesz ją kupić, jak i projekt rozwoju jego konkretnych okręgów. Pamiętajmy przy tym, by selekcjonować takie mieszkania, które najczęściej są kupowane i dzierżawione – .

blok mieszkalny

Autor: George Rex
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce inwestycja w nieruchomości prezentuje się tak, że nabywamy kamienicę mieszkalną lub kilka mieszkań i wynajmujemy je innym ludziom. Co miesiąc możemy zarobić z 10 mieszkań nawet 10 000 złotych. W skali jednorocznej daje nam to 120 000 złotych, a po ok. 10 latach stajemy się milionerami. Pod warunkiem, że raty kredytów nie wzrosną i wiecznie będziemy mieli całkowity zestaw lokatorów w naszych mieszkaniach.

Wszystko więc trzeba sobie niesłychanie dokładnie zaplanować przed podjęciem decyzji inwestowania w miejsca zamieszkania na wynajem lub na sprzedaż.