Uządzenia świetlne w niekorzystnych warunkach

Oświetlanie imprez plenerowych od początku sprawiało sposo kłopotów – zróżnicowane warunki pogodowe wymuszają na organizatorach wykorzystywanie szczególnych środków ostrożności przy pracy z elektrycznością. Codzienne zaopatrzenie w światło ogródków piwnych jest także ryzykowne, jeśli robi się to standardowo – niezwykle łatwo o zwarcie instalacji elektrycznej a zarazem wywołanie pożaru. Do niedawna oświetlanie basenów też nie należało do łatwych zadań, przede wszystkim ze względu na możliwość przebicia prądu do wody w basenie pociąga za sobą ogromne zagrożenie dla korzystających. Producenci urządzeń oświetleniowych z myślą o tego typu odbiorcach stworzyli szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych będących nie tylko ogromnie bezpiecznymi, lecz również niedrogimi w eksploatacji.

led

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Proste zastosowania
Za każdym razem najpoważniejszym problemem jest napięcie i natężenie prądu, jakiego wymaga źródło światła. Dlatego też znacznym przełomem w oświetlaniu różnorodnych miejsc było wynalezienie technologii LED. Oparta jest ona na prostych diodach, których wymagania w zakresie prądu nie są duże, nie stwarzają ryzyka w użyciu i bardzo energooszczędne. Diody takie mogą działać prawie niezależnie od pogody – od upału po mróz przy praktycznie każdym poziomie wilgotności. Jest to wykonalne dzięki specjalnej konstrukcji diody LED, która jest wręcz przerażająco prostym rozwiązaniem technologicznym, których jedyne ograniczenie stanowi niska moc. Urządzenie wykorzystujące tę technologię składa się więc zazwyczaj z dużej liczby diod funkcjonujących równocześnie.

Zasilanie nie zawsze jest problematyczne
Problemy pojawiające się przy typowych sposobach oświetlenia ograniczono bardzo prosto – przez ograniczenie poboru energii elektrycznej urządzeń funkcjonujących w technologii LED, umożliwiono produkcję bardziej bezpiecznych zasilaczy. Zasilacz LED jest więc bezpieczniejszy, bo nie musi działać w niekorzystnych pod względem energii elektrycznej warunkach (zobacz zasilacze led). Takie zasilacze mają dużą sprawność, co znaczy, że jedynie niewielka część energii elektrycznej wykorzystanej przez urządzenie jest tracona. Wiąże się to z nieznaczną emisją ciepła, oraz co za tym idzie, możliwością stworzenia wodoodpornych zasilaczy tego typu.

Uzupełniające wiadomości odnoszące się do analizowanego tematu też są ekscytujące – więcej pod tym linkiem (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-ostrow-wielkopolski/). Kliknij więc tutaj i zobacz, że to fakt.

W prosty sposób stworzono więc technologię, która dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na prąd jest ogromnie bezpieczna.