Rodzaje nagrzewnic powietrza

kominki

Autor: Christmas w/a K

Zgodnie z nazwą nagrzewnice powietrza mają służyć do podgrzewania lub osuszenia pomieszczeń.
Bardzo często spotykamy je w halach i magazynach, kościołach. Jak się okazuje wielkość powierzchni nie odgrywa znaczenia. Istotna ma być siła wybranej nagrzewnicy.
Wydajna nagrzewnica
Z ocen ekspertów można wnioskować, że najmniej ciepła produkują nagrzewnice elektryczne. Mimo że są bardzo proste w użyciu i równie banalne w obsłudze, wytwarzają tyle ciepła, ile pobiorą prądu (projektoskop.pl/a-1886-jak-dobrac-moc-grzejnika.html).

Jeśli opisywany wątek Cię interesuje oraz poszukujesz więcej danych, to pod tym odnośnikiem (http://www.zstgroup.pl/?page_id=21) odnajdziesz ich mnóstwo – będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Oznacza to stosunkowo duże koszty eksploatacji, pomimo że cena samej nagrzewnicy wcale nie musi być przesadna. Działanie takiej nagrzewnicy jest mało skomplikowany. Wewnątrz obudowy zainstalowane są specjalne grzałki, które wytwarzają ogrzewają pomieszczenie (jest regulator temperatury). Bardzo ważne dobry wentylator rozprowadza je po ogrzewanym domu. Bardziej wydajne okazują się nagrzewnice olejowe, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują ropy, oleju opałowego lub mazutu.

Kominki mefisto

Autor: kominki-mefisto.pl
Źródło: http://kominki-mefisto.pl

Sposób ich działania jest nieco odmienny od termowentylatorów na prąd i ogrzewa powietrze konkretnie w procesie spalania paliwa. Olej opałowy wpompowuje się do komory spalania przez specjalną dyszę (projektoskop.pl/k-3-instalacje.html). Po optymalnym ogrzaniu pomieszczenia następuje jego dystrybucja na zewnątrz.

Można kupić także nagrzewnice wodne i nagrzewnice gazowe, które zupełnie jak te olejowe, produkują ciepło w spalaniu – w taki urządzeniu jednak niezbędnym paliwem jest gaz.

Czy masz świadomość, że znajdujące się tutaj proponowane informacje (http://kamyczek.eu/szlifowanie/piaskowiec/), mogą być w dużym stopniu dla Ciebie użyteczne? Tyczą się one tematyki, która Cię właśnie zaciekawiła.

Ważne, że nie potrzebują one kominów. Musimy jednak zapewnić dopływ powietrza.
Trzeba też przypomnieć, że podstawowymi zaletami takich nagrzewnic są głównie: szybkie ogrzewanie,łatwa instalacja i konserwacja, a oprócz tego dostępność serwisów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,