Czemu należy wyremontować nasze lokum

Jeżeli oglądając ściany w naszym domu, chcemy uciec jak najprędzej, to czas najwyższy na dokładny remont. Wiosna to idealny czas na malowanie mieszkania. Można zrobić od razu duże zmiany, położyć nowe panele i jeszcze raz urządzić nasze gniazdko, ale niekiedy trzeba tylko pomalować ściany. W jednym i drugim przypadku będzie to wielkie zamieszanie a także koszty. Warto zatem dobrze się do tego zabrać.

remont

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Przed tym, jak przystąpimy do szalonych zakupów, uczyńmy szczegółową listę artykułów, które nam są naprawdę potrzebne. Zastanówmy się także, jak ma wyglądać nasz dom i jaki rezultat chcemy otrzymać. Można zrobić użytek z profesjonalnych aplikacji komputerowych, które pomogą nam zweryfikować, który kolor będzie odpowiedni do naszych wnętrz.

Gdy już znajdziemy się w markecie, zapytajmy sprzedawcę, którą farbę powinniśmy wziąć. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie na pewno farba (zobacz: farba fluorescencyjna do ścian) zmywalna. Przyda się ona przede wszystkim, jeśli w mieszkaniu są małe dzieci. Wiemy przecież doskonale, że maluchy lubią zostawiać ślady zabawy właśnie na ścianach. Trzeba również mieć pojęcie o kilku elementarnych regułach kolorystycznych. Nie zapominajmy, że ciemne kolory pomniejszą nam optycznie wnętrze. Natomiast chłodne sprawią, iż pokój (zobacz Schody Pruszków) się „poszerzy”.

Gdy mamy już za sobą decyzję odnośnie upragnionego koloru, należy zakupić potrzebne akcesoria do malowania. Drabina aluminiowa to sprzęt, który okaże się pomocny również przy innych okazjach, należy zatem zainwestować w dobrą i renomowaną markę. Przecież od tego, jaka będzie drabina, może zależeć nasze życie. Nie kierujmy się zatem jedynie ceną, gdyż nasze zdrowie jest najważniejsze.

remont

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najwyższy czas na zakup wałka malarskiego, który potrafi niezwykle uprościć nam pracę. Zdecydujmy się na kupno szerszego wałka, jeżeli mamy pomalować duże wnętrza. Do bardziej precyzyjnych prac przyda się pędzel. Ważne jest, aby nie leciała z niego farba na podłogę. Przed remontem zabezpieczmy wszystkie meble specjalna folią. Nie zapomnijmy także o taśmach malarskich, które pomogą nam ochronić sufit.

Każdy remont to wielkie zamieszanie. Przygotujmy się do niego odpowiednio, a wtedy praca pójdzie jak po maśle.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,